Növényvédelem
Növényvédelem

Befektetés az innovációba: új létesítmény a természetes eredetű növényvédelem számára

Befektetés az innovációba: új létesítmény a természetes eredetű növényvédelem számára

Corteva Agriscience

A Corteva Agriscience új csomagolóüzemet avatott a franciaországi Cernay-ban, amellyel támogatja a gazdákat a természetes eredetű termékek iránti kereslet kielégítésében.

Helyi önkormányzati tisztviselők és a Corteva Agriscience képviselői 2019.09.19-én egy új növényvédelmi csomagolóüzemet adtak át, amely egy természetes eredetű termékekkel kapcsolatos, többmillió eurós beruházás részét képezi.

A 20 millió eurós projekt során a franciaországi Cernay-ben lévő (Haut-Rhin) üzemben az EU által engedélyezett Inatreq™ hatóanyagra alapuló termékeket fognak előállítani, amelyek a kalászos gabonák védelmére szolgáló gombaölő szerek új osztályát képviselik (pikolinamidok) és természetes eredetű termékekből erjesztéssel kinyert hatóanyagot tartalmaznak.

Az új 4000 négyzetméteres létesítményben, amely a Corteva Agriscience négy franciaországi gyártóüzemének egyike, 2019 októberében kezdődik a termelés, amely a következő négy év során várhatóan 50 új munkahelyet hoz létre. A szomszédos Uffholtz településen lévő telephelyén a Corteva Agriscience már 380 alkalmazottat és időszaki munkavállalót foglalkoztat.

A Cernay-ben létrejövő beruházás részeként, az új üzem felépítésén kívül átalakítják a készítménygyártó üzemet is. A projekt megteremti egy tervezett nagyobb volumenű franciaországi beruházás alapját, mert a Corteva Agriscience arra törekszik, hogy kielégítse a természetes eredetű termékek iránti társadalmi igényeket azzal, hogy innovatív megoldások eszköztárát kínálja a gazdák számára, hogy segítsen nekik megfelelni a folyamatosan változó kihívásoknak.

„Az Inatreq™ hatóanyag gyökeres változást hoz, amely lehetővé teszi a termelők számára, hogy növeljék a terméshozamot, miközben ötvözi az alkalmazás rugalmasságát a kiváló termésbiztonsággal. Köszönhetően az Inatreq™ természetes eredetének, pontosan ez az, amit az európai társadalmak várnak az innovatív mezőgazdaságtól” – mondta Susan Lewis, a Corteva Agriscience Vállalati Működésért felelős alelnöke.

„Ez az új beruházás bizonyítja, hogy a Corteva Agriscience elkötelezett olyan innovatív és fenntartható megoldások kifejlesztése iránt, amelyek átalakítják a mezőgazdaságot, elősegítik a gazdálkodás termelékenységének növelését és az egyre nagyobb számú népesség élelmezésbiztonságának kialakítását. Ez az üzem megmutatja a Corteva lankadatlan erőfeszítéseit, hogy fenntartható élelmiszergazdaságot hozzon létre, amely abban segíti a mezőgazdasági termelőket, hogy a fogyasztók igényeinek megfelelő, egészséges, minőségi élelmiszereket termeljenek.”

A Corteva Agriscience innovációs rendszere Európában minden eddiginél szilárdabb, kiterjedt portfólióval rendelkezik a növényvédelem, a vetőmagok és a digitális mezőgazdaság területén, amelyek segítik a mezőgazdasági termelőket, a biztonságos növénytermesztést, és támogatják a minőségi élelmiszerek megtermelését a növekvő népesség számára.

A Corteva Agriscience™

A Corteva Agriscience™ világszerte az iparág egyik legteljesebb input portfólióját kínálja a gazdáknak, amelynek segítségével maximális terméshozamot és nyereséget érhetnek el. Kínálatában a legelismertebb mezőgazdasági márkák közül megtalálhatók a Pioneer®, a Granular® és a Brevant™ vetőmagok, valamint díjnyertes növényvédelmi termékek, de kiemelkedő hatóanyag-fejlesztési és technológiai hátterének köszönhetően új termékekkel is megjelenik a piacon. A vállalat elkötelezetten keresi az együttműködést az élelmiszerlánc valamennyi érdekeltjével, miközben azon dolgozik, hogy ígéretét valóra váltva, mind a termelők, mind pedig a fogyasztók életét gazdagítsa, és biztosítani tudja a fejlődést a jövő nemzedékei számára. A Corteva Agriscience, amely korábban a DowDuPont Mezőgazdasági Üzletágaként működött, 2019. június 1-jén független részvénytársasággá alakult. További információ: www.corteva.com

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A lézer a levél alatt is elpusztítja a kártevőket, a növény károsítása nélkül

2024. március 27. 07:10

Az üvegházas kertészet egyik legnagyobb kihívása a kártevők elleni védekezés a növényre és a környezetre gyakorolt negatív következmények nélkül.

Új fermentáló üzemet épít növényvédő szerek gyártására a BASF

2024. március 25. 12:10

Kétszámjegyű millió euró nagyságrendű beruházásba fektet a BASF, a biológiai és biotechnológiai növényvédő szerek portfóliójának megerősítésére épül az új fermentáló üzem.

Használjunk T fákat a szántóföldi rágcsálóirtáshoz!

2024. március 21. 13:10

Bár az érdemi munkát nem a T fa végzi, az eszköz vegyszermentes és egyszerű. Használói, a ragadozó madarak pedig halálbiztosan ritkítják a rágcsálóállományt.

Új öntözőrendszer segíti a Corteva kutatóit Szegeden a növényvédő szerek tesztelésében

2024. március 21. 06:40

A Corteva 140 millió forintot fektetett kutatási célra szolgáló öntözőrendszer kiépítésébe Magyarországon, és a vállalat meg is kapta a vízjogi üzemeltetési engedélyt a szegedi kutató-fejlesztő állomásán.

Kihívások a műanyag-kezelésben

2023. január 10. 13:24

A CropLife Europe új gönygöleggyűjtési eredményekről számolt be a fenntartható mezőgazdaságot támogató kötelezettségvállalásokhoz kapcsolódóan.

Mire figyeljünk a leander teleltetése során növényvédelmi szempontból?

2019. október 18. 04:36

N. Blanka kérdése: Leandereim teleltetése során mire kell kiemelten odafigyelnem növényvédelmi szempontból?

Növénykórtani veszélyek a kalászosokban ősszel

2019. október 26. 06:38

A veszély jelen időszakban nem az őszi kalászosok – néhol még csak kelésben levő – állományaiban található, hanem az előző évi gabonavetések megmaradt árvakeléseiben.

A sárgarozsda és a kabócák is megjelentek a Tolna megyei táblákon

2018. január 29. 07:45

Ha nem változik az időjárás februárban, a gazdálkodók komoly növényvédelmi kihívások elé nézhetnek az idei szezonban.