Címke: Műtrágyázás

műtrágyázás

Agrárhírek / Növénytermesztés

Tőzegmentes komposzt mint a műtrágyák alternatívája

2024. március 22.

A Wormganix tőzegmentes komposztja új lehetőséget kínál a műtrágyák helyett a fenntartható növénytermesztés és a talaj biológiai aktivitásának növelése érdekében.

Szakcikkek / Gépészet

Precíz műtrágyaszórás dombos körülmények között: Kverneland Exacta-CL W PRO

2024. február 6.

A Kverneland az Exacta-CL W PRO-val bővíti a tárcsás műtrágyaszóró választékát.

PR cikk / PR cikk

Indítsa be növényei kora tavaszi fejlődését nitráttartalmú nitrogén-műtrágyával!

2023. január 24.

Miután a téli nyugalmi időszak befejeződik, folyamatosan biztosítani kell a nitrogénellátást, főleg az alulfejlett repce és őszi búza vetések esetében.

Szakcikkek / Tápanyag-utánpótlás

Harmonikus tápanyagellátás a magas hozam kulcsa

2022. július 26.

Az optimális tápanyagellátás nélkülözhetetlen a növények stressztűrő képességének növeléséhez.

Blog / Ház, táj

Kerti kalendárium – áprilisi teendők a házikertben

2020. április 24.

A medvehagyma-szezon hónapjában is kimerészkedhetünk kicsit a kertbe, hiszen akad tennivaló bőven a gyümölcsfák, a veteményes, a kert dísznövényei és a gyep körül is. A négy fal között töltött hosszú órákban is akadnak szép számmal teendők a szobanövényeink körül is, így róluk se feledkezzünk meg!

Szakcikkek / Tápanyag-utánpótlás

Hatékonyabb tápanyaghasznosítás a növénytermesztésben

2020. április 15.

A modern mezőgazdaság legnagyobb kihívása a környezetvédelem és a költséghatékonyság szempontjainak összehangolása a növénytermesztésben. A növények tápanyagellátása és maguk a tápanyagok nagyon fontos szerepet játszanak ebben a kérdésben. A megfelelő tápanyagoknak megfelelő időben történő kijuttatása az adott kultúrához az adott termőhelyen – ez a szükségleteken alapuló tápanyagellátás művészete.

Szakcikkek / Növénytermesztés

Jobb és több Élet – újabb ismeretek a búza táplálásáról

2020. április 4.

Az, hogy a búzafajtára, -fajtacsoportra jellemző képességek milyen technológiával, azon belül is milyen trágyaadagokkal érvényesülhetnek leginkább, több év, vagy akár egyidejűleg több kísérleti hely vizsgálati eredményei alapján pontosítható. A szerzők közreadják a martonvásári kísérletek alapján született eredményeket prémium kategóriás, nagy fehérje- és sikértartalmú, valamint jó malmi minőségű búzák esetén. Bemutatják azokat a mérési metodikákat, amelyek segíthetik búza esetében az éhezés mértékének, illetve a szükséges N-pótlásnak a meghatározását.