20 éve a biológiai növényvédelem szolgálatában
Agrofórum Online
Fizetett tartalom
Megosztás
A Biocont Magyarország Kft. fennállásának 20. évfordulóját ünnepli hazánkban.
A mára, a szakmában divatossá váló biológiai, regeneratív, fenntartható vonalat a cég egyedi módon, immár húsz éve képviseli hazánkban. Két évtized alatt a Biocont egyszemélyes vállalkozásból napjainkra mintegy 800 millió forintos árbevételt lebonyolító, 15 fős céggé nőtte ki magát.
A jubileum és a cég aktualitásai kapcsán tartott sajtótájékoztatót Najat Attila ügyvezető, melyen részt vettek a cseh anyacég alapítója, tulajdonosa Dr. Milan Hluchý, valamint Daoda Zoltán a Kukorica Kör Egyesület ügyvezetője is.
A világ legnagyobb kombájnja Magyarországon
Minden eddiginél nagyobb teljesítmény. Minimális szemveszteség. Első osztályú vezetőfülke. Hihetetlenül széles vágóasztal. Magyarországon is bemutatkozott a John Deere új, X9-es kombájnszériája, ami új távlatokat nyit a betakarítás terén. Óránként több mint 100 tonna termény mindezt 1 százalék szemveszteséggel.
Hatékony megoldás cseresznyelégy ellen a Kujáni tanyán
2021. augusztus 30. 10:27
A gyümölcsteremlők számára nagy kihívást jelent a cseresznyelégy elleni küzdelem, hiszen a legtöbb hatékony módszer nem elégít ki minden igényt. A piretroidok például a hasznos rovarokat sem kímélik. Az FMC Exirel SE rovarölő permetezőszere azonban erre is megoldást jelent. A kecskemét melletti Kujáni Tanya 6 hektáros meggyültetvényében az első tapasztalatok kiválóak.
Mi lesz veled, magyar krumpli? - Tragikus állapotok a magyar burgonyatermesztésben
2019. augusztus 30. 15:16
Július végén a NÉBIH Gyulatanyai Fajtakísérleti Állomásán tartottak meg a hagyományos Országos és Nemzetközi Burgonya Tanácskozást, Fajta-, Növényvédelmi és Technológiai Bemutatót. A szakmai beszélgetésekre nagy szükség is volt, hiszen a burgonya Magyarországi vetésterülete folyamatosan csökken. Ennek egyik alapvető oka az áru szabad áramlása az EU-n belül, hiszen a tőlünk északabbra fekvő államok jelentős mennyiségű étkezési burgonyát hozhatnak be az országba, amit sokkal olcsóbban tudnak előállítani.
Így készül a zöldségpalánta - tápkockázó vetőgéppel
Amíg a hidrokultúrás technológia számára előállított uborkapalántát kézzel, addig például a talajos paprikát, a zellert, a salátát, a dinnyeféléket, minimális mennyiségben a talajos paradicsomot és talajos uborkát vagy a jelentős tételben készülő káposztafélék magját egy speciális tápkockázó vetőgéppel vetik el az Árpád-Agrár Zrt. szegvári telephelyén. De hogyan is működik a szinte teljesen automata rendszer? Ezt is eláruljuk!
Drónos permetezés a gyakorlatban
A drónok szerepe a mezőgazdaságban ma már teljesen elismert, azonban a permetezésre való alkalmazásuk nem eléggé kiforrott és jogszabály sincs még mögötte. Ennek ellenére kísérleti célra több cég is használja a drónos permetezést. Az egyik ilyen nagy cég, a PlantaDrone ügyvezetőjét kérdeztük az eddigi tapasztalatairól.