COVID-Agrár

Tovább pörög az élelmiszer-kiszállítási piac

Agrofórum Online

A koronavírus-járvány alatt sok hír érkezett arról, hogy az éttermek és étkezdék bezárása után egyre többen rendelnek neten keresztül ételt kiszállítóktól. Most egy stratup cég gyűjtött sikeresen tőkét az iparágban.

Befejeződött az Instacart legújabb forrásbevonása. Az élelmiszer-kiszállítással foglalkozó startup legfrissebb forrásszerzését 200 millió dollárral zárta, így 2020. év eleje óta több, mint kétszeresére növelte értékét, amelyet jelenleg 17,7 milliárd dollárra becsülnek, valamint tovább erősítette piaci pozícióját az Egyesült Államok piacán – hívta fel a figyelmet az Equilor Befektetési Zrt.

Az Instacart-ot az elemzők az Airbnb-hez szokták viszonyítani, amíg a szálláshelyfoglaló piaci értéke megfeleződött év elején, addig a megnövekedett élelmiszer-vásárlás és -szállítási igény megduplázta az Instacart becsült értékét. A legújabb forrásbevonást a vállalat alaptevékenységének kiterjesztésére kívánja fordítani, élelmiszeren kívül kiskereskedelmi és éttermi termékek házhoz szállítását is tervezik, amelyhez jelenleg is a potenciális partnerekkel egyeztetnek.

Ami nyugtalanságra adhat okot, az a munkavállalók státusza. Az Instacart alkalmazottak független vállalkozókként dolgoznak, akik nélkülözhetetlen dolgozókként a járvány idején nem rendelkeztek olyan védelemmel vagy ellátással, amelyre a teljes jogú munkavállalók jogosultak, ideértve a munkáltató által támogatott egészségbiztosítást.

A koronavírus-járvány első hullámában, amikor a mostaninál sokkal jelentősebb korlátozások voltak világszerte sorra érkeztek a hírek az ételkiszállító cégek terjeszkedéseiről és felvásárlásokról. Az alapvetően személyszállítással foglalkozó Uber is a házhoz szállítással foglalkozó, Uber Eats szegmens növekedésében látta a kiutat. Abban az időszakban az Uber meg is könnyítette a sofőrjeinek, hogy az Uber Eats kiszállítóivá váljanak. Kulcsfontosságú szerződésekkel bővült a kiszállítói kör, a Chipotle mexikói gyorsétteremlánc 2500, a Dunkin fánkozó-lánc több mint 4000, a Shake Shack hamburgerező pedig 150 olyan új egységet jelentett, ahonnan az Uber Eats partnerei is kiszállítanak Észak-Amerikában.

Az Egyesült Államokban a koronavírus terjedése miatt elrendelt korlátozások nagy mértékben megnövelték az ételek házhoz szállításával foglalkozó vállalkozások forgalmát. Többször is beszámoltak azokban a hetekben arról, hogy az Uber felvásárolná az étel házhoz szállítással foglalkozó GrubHub-ot, így erősítve az Uber Eats szegmensét. Azonban a GrubHub bejelentette, hogy az Uber helyett a Just Eat Takeaway.com európai társasággal olvad össze.

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A rágcsálnivalókat és a macskaeledeleket keresik a koronavírus miatt a britek

2022. február 14. 07:03

A teljes brit kiskereskedelmi szektorra vonatkozó felmérések azt mutatták, hogy a fogyasztói kiadások megemelkedtek.

A koronavírus veszélyezteti a sertéstartó cégeket

2022. január 25. 08:17

Az ágazat számos szereplője szerint sok állattenyésztő gazdaságra nehezedik nyomás a koronavírus miatt kialakult helyzetben késedelmesen folyósított segély miatt Németországban.

A koronavírus állíthatja meg a szarvasmarha-árak szárnyalását

2022. január 2. 05:36

Az új koronavírus-változat miatti szigorúbb követelmények és korlátozások végső soron további árnyomást is eredményezhetnek.

Rekordszinten a teafogyasztás a koronavírus miatt

2021. október 29. 05:47

Különösen a gyógyteák és a gyümölcsteák örvendnek egyre nagyobb népszerűségnek, és négy százalékos értékesítési növekedést értek el.

Folyamatosan növekszik a kistermelők száma

2019. április 29. 06:03

Az adminisztratív akadályok lebontásával korábban nem létező értékesítési csatornák nyíltak a kistermelők előtt, továbbá sikerült megduplázni azon piacok számát, amelyek összekötik az élelmiszerek előállítóit a fogyasztókkal.

Közös agrárbiztonsági kutatásokba kezd a Szent István Egyetem és az Óbudai Egyetem

2018. január 26. 10:11

A keret-megállapodás hat kiemelt alprogramot, azon belül 26 projektet foglal magába. Három alprogramot az Óbudai Egyetem, hármat pedig a Szent István Egyetem gondoz.

Kedvet csinálnak a zöldség- és gyümölcsfogyasztáshoz

2023. június 16. 10:41

A Zöldség- és Gyümölcsnapot idén negyedik alkalommal hirdeti meg az Európai Friss Csapat program, hagyományosan június 17-ére, amikortól a hazai gyümölcsszezon a kezdetét veszi. A kezdeményezés célja kedvet csinálni a zöldség- és gyümölcsfogyasztáshoz, valamint népszerűsíteni a hazai agrárium igazán zamatos, szezonális termékeit.

Durván kilőtt a liszt ára

2024. szeptember 25. 13:10

Egyik hónapról a másikra stagnáltak, tavaly óta emelkedtek a fogyasztói árak. A szolgáltatások drágulnak, az üzemanyag viszont olcsóbb lett.