2024. március 20.
A fahamu helyes felhasználásával nemcsak a háztartási hulladékot csökkentjük, hanem a kertünk is meghálálja a jó minőségű, szakszerűen kijuttatott, szerves trágyaként funkcionáló fahamut. Vannak azonban olyan helyzetek, amikor nem javasolt a használata, vagy egyenesen árt egyes növényfajoknak.
2024. március 18.
A fahamu igazi kincs a házikertben, ha helyesen használjuk fel. Tisztában kell lennünk vele, hogy mikor, mennyit juttathatunk ki belőle, és mely növények fejlődését segítjük elő vele.
2024. március 16.
A növényi eredetű hamut sokféleképpen fel lehet használni a házunk táján, különösen a házikertben. Mielőtt azonban kikerül a kertbe a télen vödörszámra keletkezett kincs, érdemes pár dolgot tudni magáról a hamuról és a keletkezéséről.
2024. január 1.
Trendfordulót él a mezőgazdaság a szakértők szerint, akik kihívásokkal teli esztendőnek jósolják 2024-et. De ezzel ma még ne törődjünk, optimistán kívánunk mindenkinek boldog új évet – az utóbbi hónapokban született legolvasottabb cikkeinkkel. BÚÉK!
2023. december 13.
Általában a kertbe szórom ki a kandallóból a hamut. Ezzel bajt csinálok? Árt a talajnak a fahamu?
2022. november 3.
Segítséget kérek: nagyon elszaporodtak a meztelencsigák a kertben, főleg a veteményesben. Minden ismert módszert bevetettem, de még mindig, mintha többen lennének. Gyanúm az, hogy a szomszédból jön az utánpótlás, ahol a kerítéshez közel halomba rakva tartanak lomokat. Hogyan tudom megállítani a csigainváziót?
2021. október 27.
A hamu a szerves anyagok elégése során visszamaradó szilárd hulladék, melyet sok helyen a fűtési szezon megindulása után, jótékony hatására hivatkozva, a kertbe juttatnak ki. Kihelyezése előtt azonban nem árt pár információval tisztában lennünk.