2023. december 4.
Amikor igazán zordra fordul az idő, az emberek kabátot, sapkát, meleg ruhát, csizmát vesznek fel, hogy melegen tartsák magukat – a fák azonban nem képesek erre. Vajon hogyan tudják mégis túlélni a metsző jeges szelet? A fagyos éjjeleket, a rájuk telepedő hóréteget?
2023. október 23.
A kerttervezésnek is van egy ága, amit egy naturkertész ért igazán: visszafelé alkotunk, mert nem kell mindig mindent kivágni!
2023. október 2.
Amikor kertet tervezek, akkor az egyik nagy feladat a sok közül az, hogy megfelelő növényválasztásra van szükség ahhoz, hogy a kert az év minden szakában tökéletesen szép és harmonikus legyen.
2023. szeptember 19.
Egy fáról nehéz megmondani, hogy megmenthető-e még, ám vannak olyan árulkodó jelek, amelyek alapján megtudhatjuk, hogy kizöldellhet-e még a fa, vagy jobb lesz, ha elkezdünk töprengeni az eltávolításának módján.
2023. április 3.
Az a tapasztalatom, hogy sokan nem tudják a komposztot igazán jól használni. Nézzük sorra, mire is jó a komposzt, és hogyan célszerű alkalmazni!
2023. március 15.
Az utóbbi években egyre gyakoribb lett az újépítésű házaknál a geotermikus fűtés, és ilyenkor talajszondákkal teli a kert a gyep alatt. A kertépítés oldaláról viszont vannak újszerű érdekességek, melyekkel találkoztunk és érdemesnek gondolom fontolóra venni.
2023. január 26.
Meglévő kertnél a legtöbbször, ha át kell építeni, az lesz az első kérdés: mi maradjon meg? Ez érintheti a nagy és idős fákat is, de akár kompletten az egész kertet.
2022. április 24.
Ahhoz, hogy tényleg árnyékos kertet építhessünk magunknak, ismerni kell a nap járását, a szélirányt is, és többrétegű kertet kell kialakítani, nem elég 1-1 fát elültetni.
2022. február 28.
Milyen módjai léteznek az erdőgazdálkodásnak? Mit jelent a vágásforduló és a száradéktermelés? Hogyan kapcsolódik mindez az erdei élőhelyek megőrzéséhez?