2024. május 8.
Az Európai Unió áprilisban korlátozta az élelmiszerimportot Ukrajnából, amely egyes EU-tagországok szerint destabilizálta a piacokat.
2024. február 28.
Donald Tusk lengyel miniszterelnök kijelentette, nem zárja ki, hogy az ukrán gabona behozatalára vonatkozó nemzeti tilalmat más termékekre is kiterjesztik, ha az Európai Unió nem lép fel piacainak védelme érdekében.
2023. november 26.
Az UGA ukrán kereskedő-szervezete azt mondta, hogy a kijevi parlament „átgondolatlan" tervei a gabonakereskedelmi szabályok megváltoztatására teljesen leállíthatják Ukrajna kulcsfontosságú gabonaexportját.
2023. november 17.
Az Európai Unióban a glifozát engedélyezése – a szer használatából fakadó lehetséges egészségügyi kockázatok és a környezetre gyakorolt lehetséges hatások miatt – hosszú ideje vita tárgyát képezi a tagállamok között. Most végre döntés született a hatóanyagról.
2023. szeptember 2.
A francia kormányzat megelégelte, hogy a gyártók „nem tesznek meg mindent” az élelmiszerárak növekedése ellen. Az Unilever, a Nestlé és a Pepsi név szerint is „dorgálást” kaptak.
2023. június 6.
Az Európai Bizottság közölte, hogy szeptember 15-ig meghosszabbítja azt a megállapodást, amellyel Ukrajna EU-s szomszédai közül öt korlátozhatja az ukrán gabona behozatalát.
2023. május 4.
Ukrajna mezőgazdasági exportja 31%-kal 5,3 millió tonnára csökkent áprilisban márciushoz képest, ami az elmúlt nyolc hónap legalacsonyabb szintje.
2020. május 18.
A felfüggesztés az után következett be, hogy Ausztrália a múlt hónapban független vizsgálatot kért az új típusú koronavírus eredetéről, majd néhány nappal ezután Kína 80 százalékos tarifa bevezetését javasolta az ausztrál árpaszállításra.
2020. március 28.
A búza azért drágulhatott a szakértők szerint, mert Moszkva egyre komolyabban foglalkozik a kérdéssel, mely szerint a szezon hátralévő részében korlátozhatják az Oroszországból történő kiviteleket.