Címke: Térkép

térkép

Agrárhírek / Agrárgazdaság

Szükség van a fúrt kútja engedélyeztetésére? Itt a térkép, amely alapján eldöntheti!

2023. október 17.

Némi huzavonát követően a magyar parlament végül úgy döntött, hogy a 2024. január elseje előtt engedély nélkül létesített, bizonyos kritériumoknak megfelelő fúrt kutakra nem kell utólagos engedélyt kérni. Most egy térkép segítségével ellenőrizhetjük a saját területeinket.

Szakcikkek / Tápanyag-utánpótlás

„Ne csak tudd a jót, hanem tedd is”

2022. június 11.

Az Atfarm a Yara által kifejlesztett digitális eszköz, amellyel idősoros műholdfelvételek alapján nyomon követjük növényállományainak fejlettségi állapotát.

Szakcikkek / Táj-Tér-Kép

Belvíz – áldás vagy átok a mezőgazdaságban?

2020. február 27.

Igaz, hogy a gyakran hetekig vízborította területek korlátozzák a mezőgazdasági művelést. Azonban, ahogy a nagy szárazságok után igazi kincsként kezeljük az esővizet, a földeken viszonylag rövid ideig álló vízfeleslegre is tekinthetnénk értékként.

Szakcikkek / Táj-Tér-Kép

Az újpesti Duna-part használata régen és ma - Feléleszthető-e a jelentős turisztikai potenciál?

2020. február 9.

Összességében jól érzékelhető, hogy a szocializmus évtizedei nem kedveztek a Duna-menti turizmusnak, valamint a vízparti-rekreációs időtöltésnek. Ez elsősorban a Duna vízminőségének leromlása miatt következett be.

Szakcikkek / Táj-Tér-Kép

Tájépítész szemmel Mexikóban - Mexikóváros története 1. rész

Mexikó fővárosa (Ciudad de Mexico), a világ egyik legnépesebb metropolisza nagyrészt a feltöltött Texcoco-tó helyén terül el.

Szakcikkek / Táj-Tér-Kép

Az ország egyik legsokoldalúbb tájegysége, a Pilis – avagy a Pilisi Sziklák Natúrpark egyedi sajátosságai

A térség bővelkedik kilátópontokban, melyekről lenyűgöző panoráma tárul fel nem csupán a természeti képződmények tekintetében, hanem a pilisi tájhoz kapcsolódó épített örökséget szemlélve is.

Szakcikkek / Táj-Tér-Kép

Vízjárta területek és tájtörténet – a múlt „kék és zöld” lenyomatai történeti térképeken

2019. október 3.

A vízjárta területek nem csupán „kék” felületek, az erdők, gyepek, cserjések, tehát röviden a zöldfelületek is szervesen kapcsolódnak hozzájuk, szinte elképzelhetetlen a víz „zöld” nélkül.

Szakcikkek / Táj-Tér-Kép

Ártéri gyümölcsös a táji adottságokhoz alkalmazkodó gazdálkodás feledőben lévő példája, egyben kultúrtörténeti érték és génbank

Az ártéri gyümölcsösök fajai nemcsak az egykori tájgazdálkodás példájaként, de génbankként, a kultúrfajok diverzitásában nagyon fontos szerepet játszanak.