21℃ 15℃
július 9. Lukrécia, Veronika, Hajnalka

Cirok: mikor és hogy érdemes belevágni?

Agrofórum Online
Fizetett tartalom

Minden csapból a cirok folyik. Az Agrofórum stábja meglovagolva a témát, felkeresett egy olyan gazdálkodót, aki árnyalja a képet ezzel a régi-új, alternatív gabonanövénynek, sőt, a jövő egyik növényének tekintett kultúrával kapcsolatban.

Kétségtelen, hogy a potenciál nagy. De mire ügyeljünk? Interjúalanyunk Prém Zoltán, a tápi Hercegrét Kft. ügyvezetője reményeink szerint tapasztalataival sokakat megtámogat döntéshozatalában.

A Hercegrét Kft. ügyvezetője először 2019 tavaszán adta fejét cirok, pontosabban szemes cirok termesztésére annak érdekében, hogy a tavaszi vetésforgót színesítsék. A vállalkozás profilja elsősorban őszi növények termesztése ezer hektár területen. Ebből 600-650 ha az őszi vetésű növények részesedése.

Részletek a videóban!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Az árpa élettani sárgulása

04:41

Az árpa élettani sárgulása

2025. február 18. 14:30

Ősszel a kelleténél korábban elvetett árpa esetében figyelhetünk fel a téli hónapokban az élettani sárgulás jeleire.

Talajművelés Versatile traktorral és Kerner hibridkultivátorral Kertán

2018. augusztus 6. 13:44

Július utolsó napján tartott szántóföldi bemutatót a Veszprém megyei Kertán a Vektor-Holding Kft. A középpontban ezúttal a számos talajmunkát elvégző Kerner Corona hibridkultivátor állt, amit egy Versatile 335 nagyteljesítményű nehézuniverzális traktor vontatott.

Extrém körülmények közt is jól teljesítenek a KWS kukorica és napraforgó hibridjei

2024. szeptember 12. 15:10

Fennállásának 25. évfordulóját ünnepli idén a KWS Magyarország Kft., amely nagyszabású szántóföldi bemutatóval várta az érdeklődőket Magyaratádon.

Gabonafélék őszi gyomirtásának indokai - Sipos gazda gyakorlata alapján

2021. március 22. 17:51

A megváltozott klimatikus tényezők a gyomosodási tendenciákat és ezzel együtt a gazdálkodási A megváltozott klimatikus tényezők a gyomosodási tendenciákat és ezzel együtt a gazdálkodási szokásainkat is folyamatosan formálják. Egyre elterjedtebb az őszi vetésű gabonák őszi gyomirtása. S hogy erre miért van szükség? Sipos gazda elmondta, milyen körülmények indokolhatják ezt a kezelést.

A búza fahéjbarna levélfoltosságára figyelnünk kell

03:43

A búza fahéjbarna levélfoltosságára figyelnünk kell

2025. május 18. 14:10

Tárkány mellett jártunk, és egy búzaállományban érdekes tünetekre lettünk figyelmesek. Gondolhatnánk, hogy az élettani sárgulást kaptuk ,,puskavégre", de tüzetesebben megvizsgálva az elváltozást, a diagnózis a fahéjbarna levélfoltosságra esett...

Öntözés és tripsz elleni védelem a derecskei hagymában

2020. augusztus 10. 19:59

Debrecen közelében, Derecske határában a hagyományos kultúrák és a konzervipari zöldségnövények mellett mintegy 25 hektáron termesztenek vöröshagymát a Héka Kft. területein - őszi és tavaszi vetésűt egyaránt. Az intenzív technológia részeként nagy hangsúlyt fektetnek többek között az öntözésre, ahogy a precíz, hatékony és megbízható növényvédelemre is. A rovarkártevők közül a legnagyobb kihívást a dohánytripszek jelentik, amelyek ellen az FMC-Agro Benevia rovarölő szere vált be.

Ketreces vagy mélyalmos tojás? - Ilyen a feljavított ketreces tojástermelés a Kereki-Farmnál

2019. december 7. 05:52

Indokolatlannak, sőt, egyenesen károsnak tartják a magyarországi termelők azon áruházláncak törekvését, amelyek 2025-től kirázólag alternatív, mélyalmos vagy volieres rendszerben előállított tojást forgalmaznának. Mindezt úgy, hogy a 2012-től hazánkban is 80-85%-ban alkalmazott, EU szabványnak megfelelő feljavított ketreces technológia gazdaságosabb, és állategészségügyi szempontból az tyúkoknak is kedvezőbb.

A burgonya jelene és jövője hazánkban

5:17

A burgonya jelene és jövője hazánkban

2023. augusztus 21. 13:47

Hazánk burgonya-előállítás tekintetében kétségtelenül nagy potenciállal bír, ahogy ezt egykor, az ’50-es, ’60-as években is tapasztalhattuk. Akkortájt az egy főre eső éves burgonyafogyasztás 70 kg-körül alakult, és ennek dacára megvalósulhatott hazánk önellátása. Ma az üzletek polcain azonban halmokban áll az import burgonya, és ez a jelenség fájdalmasan érinti a hazai termelőket, és sokszor a hazai termelőt támogatni vágyó fogyasztót is. A magyar burgonya jelenéről, jövőjéről tartottak előadást az ágazat meghatározó szakemberei Gyulatanyán.