Hányféle pisztrángfaj él hazánkban?

Agrofórum Online

Talán nincsen még egy olyan halfaj, amely tartása, tenyésztése nagyobb odafigyelést igényelne, mint a pisztrángé. De nem is egy halfajról van szó: hazánkban több pisztrángfaj tenyésztésével is foglalkoznak. Ezúttal, eltekintve a növénytermesztési témakörtől, tovább bővítjük a hazai állattenyésztés remekeiről szóló videóink körét: fókuszban a pisztrángtenyésztés.

A Lillafüredi Pisztrángtelep vezetője, Hoitsy György segítségével merülhetünk el ebbe a nagy precizitást igénylő világba – a víz alá.

Tudtuk-e például, hogy hazánkban kizárólag itt, Lillafüreden tenyésztenek aranypisztrángot?

A Pisztrángtelep szoros együttműködést folytat a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kutatócsoportjaival, melyek folytán többek között értékes genetikai információk birtokába jutva távlati tenyésztési terveket is megfogalmaznak a fajok egyes vérvonalai kapcsán.

A szivárványos pisztrángnak jelenleg három törzse él a telepen. A halak akkor szaporodnak, amikor a leghidegebb van – télen. A hazai halfajaink közül a pisztrángnak van a legnagyobb ikrája, ami 5-6 mm nagyságot jelent. 40-50 ezer ikra összefejése után hímivartermék, a haltej lefejése, majd ezek összekeverése után ,,amolyan lombikbébi” program jelleggel zajlik a megtermékenyítés, majd keltetés.

További érdekességek a videóban!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A legújabb Lemken leleményességek - Azurit 9 szemenkénti vetőgép és Juwel 10 függesztett ekecsalád

2020. március 4. 11:47

Két komoly technológiai újdonságot mutatott be a Lemken a közelmúltban. A gyártó a folyamatos innovációnak köszönhetően többek között az Azurit 9 szemenkénti vetőgéppel segíti a termelőket, ami egy konkrét technológiára lett kifejlesztve.

Hatékony is lehet a fenntarthatóság? - John Deere gépek a talajvédelmi bemutatón

2022. június 15. 17:13

Talajvédelmi technológiai megoldásokkal, a szélsőséges környezeti viszonyoknak is jobban ellenálló fajtákkal, és jövőbemutató megoldásokkal várta a termelőket a KITE Zrt. a mezőfalvai NAK Szántóföldi Napokon. Hogyan lehet hatékony a fenntarthatóság? - többek között erre a kérdésre próbáltak választ adni a vállalat szakemberei a Green Deal kapcsán is.

Hosszú kihagyás: újdonságok az Amazone-tól

3:47

Hosszú kihagyás: újdonságok az Amazone-tól

2023. november 28. 11:50

Az Amazone több mint 2000 négyzetméteren állította fel standját az Agritechnica 2023 kiállításon, Hannoverben. Hosszú kihagyás után a vállalat sok újdonságot hozott az érdeklődők számára idén is...

Komoly kockázat: az egyéni védőfelszerelések jelentősége a növényvédelem során II.

5:14

Komoly kockázat: az egyéni védőfelszerelések jelentősége a növényvédelem során II.

2023. augusztus 3. 10:13

Az előző, a növényvédelem során felhasznált egyéni védőfelszerelések jelentőségét taglaló videónk után most részletes útmutatást adunk a növényvédelmi tevékenységet végzők számára a tekintetben, hogy milyen eszközök felhasználása mellett tehetünk legtöbbet egészségünkért.

Nehéz szezonkezdet, de szép meggytermés - növénykondicionálóval

2021. augusztus 24. 07:29

2021-ben 24 fagyos éjszakával kezdett megküzdeniük a gyümölcsfáknak a Kecskemét melletti Kujáni tanyán, ahol a 6 hektáros meggyültetvényben az FMC RhizoMagic növénykondicionálójának köszönhetően a nehéz szezonkezdet ellenére végül szép termést sikerült betakarítani.

Háború és gépek - Hektár podcast #2

2022. március 29. 09:41

Lesz alkatrész a keleti Belarus-MTZ traktorokba? És a nyugati gépekbe? Mi a helyzet a használt géppiacon, és jönnek-e az új traktorok? Milyen kihívások állnak a magyar gépgyártók előtt?

Bárány helyett húsmarha? - Tiszagyulaházán jártunk a húsvéti bárányok között

04:53

Bárány helyett húsmarha? - Tiszagyulaházán jártunk a húsvéti bárányok között

2019. április 14. 06:52

Húsvét előtt néhány héttel megindultak a magyar bárányszállítmányok Olaszország irányába. A mennyiség azonban évről-évre apad, aminek oka természetesen összetett. A legtöbb állattartó folyamatosan csökkenti juhállományát. Nincs ez másképp Megyesi Elemér három megye határán fekvő családi gazdaságában sem. A Hajdú-Bihar megyei, tiszagyulaházai tanyában egykor 1000 juh is szaladgált, 2019 áprilisának első napjaiban azonban már csak mindössze 365 darab.