Hogyan válasszunk megfelelően facsemetét?

Agrofórum Online

Milyen szempontok figyelembevételével érdemes nekilátnunk elpusztult fáink pótlásának, illetve a rendelkezésre álló facsemete kiválasztásának? Sipos József szaktanácsadó segítségével járjuk körbe a kérdést: milyen a jó szabadgyökerű, illetve konténeres csemete, és mit vizsgáljunk meg kiválasztásukkor?

Számos szempontot érdemes figyelembe vennünk, mielőtt nekilátunk a facsemete megvásárlásának, ültetésének.

Az oltvány származása, egészségi állapota, a faj, vagy fajta megválasztása nagyban befolyásolja majd ültetésünk sikerességét.

Természetesen a megfelelő minőségű facsemete kiválasztása még koránt sem kövezi ki az utat a célegyenes felé. Követező videónkból kiderül, hogy milyen ültetőgödröt kell kialakítanunk ahhoz, hogy a begyökeresedés is megfelelően alakulhasson.

Gondolkodjunk hosszú távon: a fát a jövőnek ültetjük, hiszen, ha minden környezeti feltétel megfelelő a növényünk számára, akkor vélhetően hosszú évtizedekre választunk gyümölcstermő, szemet gyönyörködtető ,,társat” kertünkbe.

Részletek a videóban!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Nem a célokkal, hanem a módszerekkel van probléma

2020. október 12. 07:22

A növényvédelem helyzetét folyamatos kétségek közt tartja az EU, gyors és sokszor indokolatlan hatóanyag-kivonási döntéseivel. E mellé idén tavasszal berobbant a koronavírus-járvány, ami kaotikus szezonkezdést okozott mind a növényvédőszer-gyártók, mind a kereskedők és termelők oldalán. A Növényvédelmi Szövetség képviseli a Magyarországon bejegyzett növényvédőszer-gyártó cégek, illetve képviseleteik szakmai érdekeit, ezért kértük a kialakult helyzet elemzésére az NSZ ügyvezető igazgatóját, Szalkai Gábort.

Hatékony gyomirtás a jászdózsai kalászosokban

2020. május 28. 18:07

A magasból és egészen közelről is szép képet mutat a Jászdózsa határában kísérleti céllal elvetett kalászos tábla. A 20 hektáron gyümölcstermesztéssel, 2500 hektáron pedig változatos vetésszerkezet mellett szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó Gyenes Mezőgazdasági Zrt.-nél a Saaten-Union fajtakísérletét az FMC gyomirtó- és gombaölő technológiájával kombinálják az idei szezonban - méghozzá igen jó eredmények mellett. Nem véletlen, hogy a késztményeket nemcsak egy-egy parcellán alkalmazzák a technológiában.

Aratás és szezonértékelés az Aranyszarvas Zrt.-nél

2020. július 31. 07:30

A 2020-as szántóföldi mezőgazdasági szezon nem volt szokványos. A kezdeti aszályt, sok eső váltotta fel, a tavaszi hónapok mintha felcserélődtek volna.

Fenntartható napraforgó és kukorica talajművelés nélkül

2021. május 28. 12:05

A 2020-as no-till kukorica kísérletek táblaátlaga hektáronként nettó 11 tonna lett, a 33 hibridből 23 hozott efölötti eredményt, a legjobbak pedig valamivel a 13 tonna/hektár hozam fölött álltak meg.

"A repce olyan mint a szép szerető" - Kiváló tapasztalatok az UMBERTO KWS repcével! (Putnok)

04:03

"A repce olyan mint a szép szerető" - Kiváló tapasztalatok az UMBERTO KWS repcével! (Putnok)

2019. július 18. 10:56

A Putnoki székhelyű Gömörmag Kft. őszi búza, őszi árpa, őszi káposztarepce, napraforgó, kukorica és szója termesztésével foglalkozik, ami mellett lucernából és fűfélékből takarmányt, illetve vetőmagot is előállítanak. Repcével évtizedek óta foglalkoznak, ami során az alkalmazott technológia nagyon sokat változott.

Ősgabonák nyomában - Kalászos kísérletek biogazdálkodóknak

2022. november 16. 15:26

Ha kalászos fajtaválasztásról van szó, akkor nincsenek könnyű helyzetben az ökológiai gazdálkodók. A legtöbb, hazánkban is elérhető árpát, búzát ugyanis többségében konvencionális termelésre nemesítették, szelektálták.

Milyen károkat okoz a mezei pocok télen?

2025. február 12. 17:25

A mezei pocok nem újkeletű jelenség: fejfájást okoz a konvencionális talajművelést folytatóktól kezdve a regeneratív vonal képviselői számára egyaránt. Soron következő videónkban, melyet a ,,Tábla széléről" forgattunk kedves nézőinknek, a kártevő élettanáról, a károkozás módjáról beszélgetünk Hertelendy Péter növényorvossal.