Mercedes traktorszerelem – Veterán MB-Trac traktorok és permetező Unimog Dunavecsén
Ki ne ismerné ezt a jelet... Az elmúlt évtizedek egyik legkultikusabb márkáját jelentette és jelenti. Dunavecsén azonban nem személyautók viselik a háromágú csillagot, hanem mezőgazdasági gépek - hat MB Trac és egy Unimog sorakozott fel Kiss László családi gazdaságának udvarán, hiszen egyetemista fiával már régóta imádja és gyűjti a német gyártmányú, univerzális erőgépeket.
A Hardi AEON permetezőgép Dombiratoson is bizonyít
A Rigli Kft. Dombiratoson, Szebegyinszki Georgina ügyvezető és családja tulajdonában működő mezőgazdasági vállalat, mely klasszikus szántóföldi kultúrákat gondoz. A Kft. második éve tudhat magáénak egy Hardi AEON típusú premetezőgépet, és mi kíváncsiak voltunk a gazdálkodó tapasztalataira.
Mit tehetünk a csonthéjasok monília okozta fertőzése ellen?
Csonthéjas gyümölcsfáink egyik meghatározó kórokozója a monília. Hogyha virágzásban nem védekezünk a gomba ellen megfelelően, akkor később már nehezen korrigálhatjuk kémiai úton a hibánkat.
Az Agrofórum nézői Hertelendi Péter növényorvos tanácsait hallhatják, a megkésett gazdálkodók pedig készíthetik a metszőollót!
Takarónövények a talajművelés nélküli növénytermesztésben - Notill technológia (2. rész)
A minimum till, illetve a no till, vagyis a talajművelést részben vagy egészben elhagyó növénytermesztési technológia alapja a megfelelő takarónövények kiválasztása, hiszen a nehéz vasak munkáját, és az inputanyagok kiváltását is ezek végzik. A Somogy megyei Pusztakovácsiban, Berend Ferenc földjein a kísérletek során a talajművelő retek, a lóbab, a homoki zab, a takarmányborsó és a facélia kombinációja vált be. A nagyrészt télen kifagyó növények mindegyikének megvan a maga szerepe abban, hogy a kultúrnövények számára kedvezőek legyen az adottságok a direktvetéstől, egészen az aratásig.
"Kiegyenlített terméseredmény, magas hozamok" - KWS újdonságok testközelből (Mezőszilas)
Mezőszilas és Enying térségében egy évvel ezelőtt már bizonyított a KWS Durango kukoricahibrid, amivel Kapeller Zoltán a nemesítő Tesztakadémiás termésversenyét is megnyerte. Idén azonban két aszályos periódus is megnehezítette a kukorica fejlődését, a vetést időszakában és nyár közepén sem esett csapadék, aminek ellenére a kukoricák a stabil 9-10 tonnás eredményt hozni fogják.
Hogyan válasszunk megfelelően facsemetét?
Milyen szempontok figyelembevételével érdemes nekilátnunk elpusztult fáink pótlásának, illetve a rendelkezésre álló facsemete kiválasztásának? Sipos József szaktanácsadó segítségével járjuk körbe a kérdést: milyen a jó szabadgyökerű, illetve konténeres csemete, és mit vizsgáljunk meg kiválasztásukkor?