COVID-Agrár

A gyorséttermek a túlélésen dolgoznak

Agrofórum Online

A bérleti és a franchise díjak halasztásával akarnak segíteni a gyorséttermek az egyes egységeknek. A McDonald’s ideiglenes kínálatcsökkentéssel, míg a KFC és a Pizza Hut tulajdonosa a dolláros részvény visszavásárlási program felfüggesztésével akar javítani a koronavírus miatt kialakult helyzeten az Egyesült Államokban.

A McDonald’s ideiglenesen csökkenti a kínálatát az Egyesült Államokban. A vállalat szerdán jelentette be, hogy rövid időre szűkíti a kínálatát, hogy így egyszerűsítse a vállalat konyhai folyamatait. Az étteremlánc a franchise partnereivel dolgozik a legnépszerűbb termékek kiválasztásán. A McDonald’s továbbá a bérleti és a franchise díjak kifizetésének elhalasztását tervezi a franchise partnereinél, így enyhítve az éttermek terheit – húzta alá az Equilor Befektetési Zrt. A vállalat részvényei a szerdai kereskedés során 0,6 százalékot emelkedtek, de idén már 27,7 százalékos zuhanásban van a papír, ebből a mínuszból 21,4 százalék az elmúlt hónapban keletkezett.

A Yum! Brands is rendkívüli lépésekre kényszerült a koronavírus következtében kialakuló gazdasági visszaesésé kapcsán. A többek között a KFC és a Pizza Hut láncokat tulajdonló vállalatcsoport felfüggesztette a 2 milliárd dolláros részvény visszavásárlási programját. A döntés hátterében az alkalmazottak fizetése és a franchise-ok támogatása áll a járvány okozta kereslet csökkenés idejében. Az amerikai étteremlánc már lehívott 525 millió dollárt a hitelkeretéből, valamint 425 millió dollár kölcsönt vett fel egy másik étteremlánc felvásárlására. A vezérigazgató szerint így több mint 1 milliárd dollár készpénz fölött rendelkeznek. A Yum! Brands portfóliójába tartozik többek közt a KFC, Pizza Hut és a Taco Bell is. A vállalatnak több mint 50 ezer étterme van globálisan, amiből 7 ezer átmenetileg zárva tart. Az árfolyam nap végére 4,61 százalékot emelkedett, de ezzel együtt is 17,5 százalékos bukóban vannak a részvényesek. Csak az elmúlt hónapban 18,9 százalékot vesztett értékéből a Yum! Brand.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A rágcsálnivalókat és a macskaeledeleket keresik a koronavírus miatt a britek

2022. február 14. 07:03

A teljes brit kiskereskedelmi szektorra vonatkozó felmérések azt mutatták, hogy a fogyasztói kiadások megemelkedtek.

A koronavírus veszélyezteti a sertéstartó cégeket

2022. január 25. 08:17

Az ágazat számos szereplője szerint sok állattenyésztő gazdaságra nehezedik nyomás a koronavírus miatt kialakult helyzetben késedelmesen folyósított segély miatt Németországban.

A koronavírus állíthatja meg a szarvasmarha-árak szárnyalását

2022. január 2. 05:36

Az új koronavírus-változat miatti szigorúbb követelmények és korlátozások végső soron további árnyomást is eredményezhetnek.

Rekordszinten a teafogyasztás a koronavírus miatt

2021. október 29. 05:47

Különösen a gyógyteák és a gyümölcsteák örvendnek egyre nagyobb népszerűségnek, és négy százalékos értékesítési növekedést értek el.

25 milliárdos segítség a mezőgazdasági vállalkozásoknak

2020. május 2. 13:02

Vissza nem térítendő támogatás formájában juttatnak 25 milliárd forintnyi többletforrást a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak.

Albán mezőgazdasági idénymunkások érkezhetnek Görögországba

2020. április 26. 16:17

A két balkáni szomszéd között annak ellenére is stabil a diplomáciai kapcsolat, hogy sok a megoldatlan kérdésekkel kapcsolatos feszültség.

Az élelmiszerpiacon is visszaesés jöhet a koronavírus után

2020. június 22. 09:02

A friss termékek, a hús és a levesek iránti kereslet márciusban és áprilisban látványosan emelkedett, ám az egészségügyi válsághelyzet a szokásostól nagyobb készletezése késztette az üzleteket is.

Komoly bajban az afrikai kertészek a világjárvány miatt

2020. október 31. 12:18

Számos kertészeti termelő fontolóra vette a kevésbé kockázatos növények termesztését az afrikai országokban.