Címke: Balaton-felvidék

Balaton-felvidék

Agrárhírek / Nagyvilág

Az évszázad felfedezése készülődik a Balaton környékén, egy karnyújtásnyira vagyunk tőle

2026. szeptember 3.

A magyar történelem fantasztikus emléke kerülhet elő talán hamarosan a Balaton környékéről, a most is zajló ásatás bárki számára megtekinthető.

Agrárhírek / Agrárgazdaság

Csúfos kudarc lett a mezőgazdasági kísérlet a Balaton-felvidéken

2026. április 11.

A második világháborút követően megpróbálták a citrusféléket meghonosítani Magyarországon, ám a kísérlet csúfos kudarcot vallott.

Agrárhírek / Szőlő-Bor

Extrém klíma: már szüretelnek a Balaton-felvidéken

2024. szeptember 9.

A száraz nyári hónapok miatt a szőlő idén a szokásosnál jóval gyorsabban érett, így a betakarítást a tervezettnél három héttel hamarabb kellett elkezdeni.

Agrárhírek / Szőlő-Bor

Fordított tájkép alakult ki a Balaton-felvidéken – ezt most díjazták is

2024. szeptember 5.

Talán kevesek számára ismert az, hogy földtörténeti léptékben mérve nem is olyan régen hazánkban is aktív vulkánok működtek.

Agrárhírek / Agrárközélet

A Bakony és a Balaton-felvidék erdeinek értékei

2023. május 20.

A Bakonyerdő Zrt. természeti értékek tekintetében hazánk egyik legváltozatosabb és legértékesebb területén, három vármegyében, mintegy 63 000 hektáron végzi gazdálkodási tevékenységét.

Házikert / Ház, táj blog

Tanúhegyeket mászva 5. rész: Badacsonyi Kőkapu és kilátó

2023. április 17.

A Badacsony közkedveltsége még a többi tanúhegyhez viszonyítva is kiemelkedő. Rengeteg magaslatáról nyílik pompás rálátás a környékre, ezeknek pedig egy igazi kuriózuma a Kőkapu kilátópont.

Házikert / Ház, táj blog

Tanúhegyeket mászva 4. rész: Tátika vára

2023. április 7.

A Keszthelyi-hegység északi részének változatos látnivalói közül kiemelkedik a kúp alakú, vulkanikus bazaltcsúcs tetején trónoló Tátika vára.

Házikert / Ház, táj blog

Tanúhegyeket mászva 3. rész: Haláp

2023. február 4.

A Tapolcai-medence északi szélén magányosan álló, félig elbányászott vulkáni hegy, a Haláp (358 méter) furcsa, rendellenes sziluettjével első látásra kilóg a klasszikus balatoni tanúhegyek közül.

Házikert / Ház, táj blog

Tanúhegyeket mászva 2. rész: Csobánc

2023. február 2.

A Csobánc tetejéről talán a legszebb Balaton-felvidéki panoráma tárul elénk, látjuk innen az összes híres tanúhegyet, a kilátás a Tihanyi-félszigettől a Keszthelyi-öbölig terjed.