2024. július 21.
Az ÖMKi Facebook-oldalán ad tanácsokat azoknak, akik zöldségeket termesztenek, és „szelíd” biomódszerekkel szeretnék távol tartani a károsítókat.
2024. április 23.
A hódok a csemetékkel és több méter átmérőjű fákkal is megbirkóznak. Nem kerülik ki a védett fajokat sem, így az őshonos fűzfák és a nyárfák is a fogaik közé kerülnek.
2024. január 14.
A vízfolyások által érintett területeken időnként vaskos és váratlan meglepetések is érhetik az áttelelő kultúrákat, a repcét és az őszi kalászosokat termesztő gazdálkodókat. Pár éve már ismert, dél-amerikai jövevény rágcsáló faj, a hódpatkány, vagy más néven nutria megjelenése is borzolja a hazai gazdálkodók és a természetvédelemmel foglalkozó szakemberek idegeit.
2023. december 9.
Védett állatról lévén szó, a vakond nem irtható „tűzzel-vassal”. Bizonyos szagokra azonban igen érzékeny, ezeket érdemes bevetni ellene a kertben.
2023. december 5.
Példátlan mértékű pusztítást végeztek idén a mezei pockok a magyar földeken, és úgy néz ki, hogy jövőre ennek megismétlődésétől kell tartanunk.
2023. október 31.
A megmaradt káposztafejeken kertemben elszaporodtak a képen látható tarka lárvák. Mik ezek? Érdemes még permetezni ellenük?
2023. október 18.
Kilenc éve volt utoljára ilyen jelentős mezei pocok invázió Magyarországon, mint most. Miközben a rókák és a ragadozó halak már „undorodnak” a rágcsálóktól, a gazdák egyelőre attól tartanak, hogy a jövő évi búzatermés akár ötöde is odaveszhet – már most.
2023. október 5.
Tavaly szinte egy sem volt, de az idén máris megjelentek az első güzühalmok, vagy más néven güzühordások.
2023. szeptember 22.
Az őszi káposztarepce a kártevők körében olyannyira kedvelt növény, hogy egyetlen cikkben fel sem lehetett sorolni mindannyiukat. Következzenek most az első részből kimaradó fajok.