2024. június 21.
Pár éve nevelek kiskertünkben paradicsomot, saját felhasználásra. Az idén próbáltam ki először S. Marzano 2 (alacsony, bokros növekedésű) paradicsomot és számomra furcsák a levelei. Tanácsát kérem, hogy hiánybetegséggel vagy valami fertőzéssel van dolgom?
2024. május 5.
A tünetek alapján történő diagnózis soha nem azonos értékű az objektív mérésekre épülő betegség-meghatározással (növényanalízis, talajvizsgálat stb.).
2024. május 3.
A bór növényélettani szerepe sok vonatkozásban ismert. A merisztéma sejtek differenciálódását, megnyúlását segíti, sejtfalak finomszerkezetének kialakulását szabályozza.
2024. május 2.
A három tápelem hiánytünetei, a kiváltó tényezők és azok megszüntetése több vonatkozásban hasonló vagy azonos.
2024. április 30.
A magnézium jelentős része a lombozatba épül be, amely ellentétben a szántóföldi növényekkel, nem mindig kerül vissza szántáskor a talajba.
2024. április 26.
A foszforhiány kezdetben nem levélsárgulás formájában mutatkozik az alsó leveleken, hanem előbb sötétzöldre, majd kékesszürke, vöröses zöld színre változnak.
2024. április 22.
Vannak tápelemek (pl. kálium), amelyeknél a tünet a levél hegyén jelentkezik, és fokozatosan húzódik a levélnyél irányába. Máskor ez fordítva játszódik le, a sárgulás a levél szélétől indul el (pl. nitrogénhiány).