Címke: Szalma

szalma

Agrárhírek / Növénytermesztés

Melyik szalmának a legnagyobb a fehérjetartalma?

2023. július 19.

Amerre járunk az országban, mindenütt találkozhatunk már bálákkal, ami a nyári táj kihagyhatatlan eleme és számos fotóst is megihlet. De igazából tudjuk-e, hogy az a bála mire is fog kelleni a gazdának az év hátralevő részében?

Szakcikkek / Zöldítő

Téli talajtakarás

2022. december 14.

A téli talajtakarás fő célja az, hogy megóvja a növényeket a téli fagyoktól, olvadásoktól, illetve a jeges szelektől. Továbbá megvédje a befagyott talajt a napsugaraktól, megakadályozva ezzel annak idő előtti felolvadását.

Szakcikkek / Talajművelés

Aratás utáni talajművelés fontossága: tarlóhántás

2022. július 19.

A tarlóhántást az aratás után a lehető leggyorsabban el kell végezni. Ott, ahol altalajlazítást terveznek, legkézenfekvőbb a szalmát szétteríteni.

Szakcikkek / Növénytermesztés

VEGYE ŐRIZETBE VÉGRE szalmájával a vizet a talajában!

2022. június 15.

Meddig jó ÖNNEK AZ ASZÁLY? Mert növényei és a talaja unják már nagyon!!!

Szakcikkek / Gépészet

Tudja-e Ön? - Mi történik a szalmával a gabona betakarítása után

2020. május 24.

A gabonatermesztési technológiák fejlődésével folyamatosan nő a termésmennyiség. A magok betakarítása után viszont ott marad a nagy mennyiségű szalma, amellyel valamit kezdeni kell.

Szakcikkek / Talajélet

NE BÁLÁZZ, HANEM TRÁGYÁZZ - avagy szalmatrágyázás mikrobiológiai kezeléssel

2019. július 23.

A szántóföldeken az idén is betakarításra kerülő pld. 5 tonna búza szemtermés mellett kb. 6-9 tonna tömegű szalma-trágya termelődik egy hektárnyi termőterületen, aminek be kell kerülnie a talajba.

Szakcikkek / Tápanyag-utánpótlás

Biológiai tarlókezelés – szalmatrágyázás

2019. április 7.

Talajbaktérium-készítmények alkalmazásának kezdésére legjobb időszak a nyár, a tarlóhántás időszaka. Segíti a szerves anyagok, a szalma lebomlását, elkerülhető a pentozán hatás kialakulása.

Szakcikkek / Talajélet

A szalma szerepe a talajerő-gazdálkodásban

2018. november 27.

A növényi maradványok értékes tápanyagokat tartalmaznak, lebomlásuk után gazdagítják a termőtalajt és hasznosak a következő növénykultúrának. Ha nem tudjuk felhasználni a szalmát az állattenyésztésben, akkor inkább javasoljuk a gabonaszalma szakszerű kezelését, mint annak lehordását.

Szakcikkek / Szőlő-Bor

Szalmatakarás a szőlőben

2018. október 18.

A szőlőültetvények talajának takarására az egyik jól bevált anyag a szalma. A takaróanyag felhasználási módjáról, alkalmazásának lehetőségeiről, valamint a szalmatakarás előnyeiről és hátrányairól szóló összeállítást ajánljuk Olvasóink figyelmébe.