2024. július 20.
Az árvaszúnyogok azokat a változásokat is érzékelik a Balatonban, amit a tudomány nem. A fajösszetételük átalakulása fontos nyom lehet.
2024. július 13.
A fehér gólya viszonylag hosszú életű madárfaj. A legidősebb hazánkban költő példány 2003-ban kapott gyűrűt, és idén is vannak fiókái.
2024. június 19.
A napokban terjedt a hír, hogy valaki lecsapott egy denevéranyát egy seprűvel. Pedig a denevérek nemcsak védettek, hanem hasznosak is.
2024. június 16.
A Kiskunsági Nemzeti Park honlapján jelent meg a szokatlan költőhelyet választó füstifecskék története.
2024. május 28.
A Magyar Természetvédők Szövetsége idén elindította a „A mi sokszínű kertünk” kampányt, amelynek az a célja, hogy családokat, különböző intézményeket és önkormányzatokat ösztönözzenek arra, hogy lépéseket tegyenek a biodiverzitás védelme érdekében a saját környezetükben.
2024. január 30.
Szomorúan hallgatjuk a hírekben, hogy ismét elvesztettünk egy állat-vagy növényfajt a Földön, mert nem sikerült megmenteni a kihalástól? Mi nem tudunk valamit tenni azért, hogy egyre kevesebb faj kerüljön erre a sorsra? De, tudunk!
2024. január 28.
Sok esetben nagyon hosszú folyamat vezet el a kihalásig, és még megmenthető egy faj, más esetben ötven éven belül addig fajul a helyzet, hogy elkerülhetetlen a faj eltűnése. Milyen természetvédelmi státuszokba sorolják súlyos esetben a fajokat, és mit jelentenek a státuszok pontosan?
2024. január 27.
Mit jelent az, ha egy növény- vagy állatfaj természetvédelmi státusza nem fenyegetett? Mit jelent pontosan a mérsékelten fenyegetett vagy a sebezhető kategória? Egy egyszerű böngészőoldalon is már megjelennek ezek az információk a fajok mellett, de mit takarnak?
2023. október 22.
Vajon a kert mennyire tudja lekövetni az átlagos igények és kötelező elvárások mellett akár a vállalkozás arculatát is? Erre hozok pár érdekes gyakorlati példát saját “praxisomból”.