2024. március 28.
Az antistressz hatóanyagok ma már biostimulátor-komplexekbe integrálva, a klasszikus lombtrágya hatóanyagokkal kiegészítve pótolhatók, amiben a TIMAC AGRO több, mint 60 éves tapasztalattal rendelkezik.
2024. március 6.
A TIMAC AGRO gyökérstimulátor oldatai és folyékony növénykondicionáló termékei a vegetációs időszaknak, illetve fejlődési stádiumnak megfelelően alkalmazhatók. Minden fenológiai fázisra olyan terméket kínálunk, amivel nemcsak a szükséges tápanyagot tudjuk a növények számára biztosítani, hanem az azok felvételéhez, és beépüléséhez szükséges biostimulátor-komplexeket is tartalmazzák.
2023. április 4.
Az elmúlt években óriási növekedésnek indult a növények anyagcsere-folyamatait támogató, biostimulátor-tartalmú, növénykondicionáló termékek használata. Ennek a folyamatnak valószínű kedvezni fog az idén induló Agrár-Ökológiai Program.
2023. március 18.
A mikrogranulált startertrágyák használata 10 évvel ezelőtt robbanásszerű fejlődést mutatott hazánkban.
2022. szeptember 15.
A talaj egy komplex rendszer, amelynek szerkezetét, biológiai aktivitását és tápanyagszolgáltató képességét több tényező egyszerre befolyásolja.
2022. szeptember 5.
Hogyan is viselkedik a kén a talajban és milyen további szerepet tölt be a növényi fejlődésben?
2022. március 24.
Belegondolt már abba, hogy mit tehet a növények genetikai potenciáljába kódolt legmagasabb termésszint eléréséért? Igen, elsőre mindenkinek a jó genetika, a növény igényeit maximálisan kielégítő tápanyagutánpótlás és a talajadottságoknak megfelelő agrotechnikai eljárások jutnak eszébe. Mindenki tisztában van a környezeti stresszhatások terméslimitáló hatásával, de sokan inkább csak bosszankodnak miatta, és úgy gondolják nem lehet ellenük tenni.
2022. február 23.
Több hónapja nem lehet másról hallani, mint, hogy milyen mértékben megemelkedtek a műtrágyaárak. Ennek oka elsősorban az alapanyagárak emelkedése, ami tavaly tavasszal a foszfor drágulásával indult. Ezt követte a kálium, majd ősszel berobbanva a nitrogén is. Ekkor még bizakodva figyelték a gazdálkodók az eseményeket, reménykedve az trend enyhülésében, de az nem következett be.
2021. április 23.
Az olajos növények fejlett gyökérzetüknek köszönhetően erőteljes tápanyagfeltáró és -felvevő képességgel rendelkeznek, a talaj nehezen felvehető tápanyagkészletét is megfelelően tudják hasznosítani. A magas terméshozam és olajtartalom elérése érdekében azonban elengedhetetlen a jól átgondolt alap- és fejtrágyázás, valamint a lombtrágyázás. A két növény tápanyagigényét tekintve kijelenthető, hogy a fővirágzást megelőző időszakban (csillagbimbós, illetve zöldbimbós állapot) kijuttatott nitrogén, foszfor és bór elősegíti a termékenyülést és a magas olajtartalom elérését.