Ház, táj blog

A KITE is szigorít a koronavírus-járvány miatt

Agrofórum Online

A KITE Zrt. Operatív Törzse az elmúlt napok fokozottan emelkedő koronavírusos megbetegedéseinek esetszámai, valamint egy központi kollégájuk közvetlen érintettsége miatt újabb korlátozó intézkedések bevezetéséről határozott.

Rendkívül fontosnak tartják, hogy – igazodva a kialakult járványügyi helyzethez-, előrelátó módon, közösen, minden lehetséges erőfeszítést megtegyenek munkavállalóik egészségének és a vállalat folyamatos működésének megőrzése érdekében.

Jelenleg egy igazolt koronavírus-fertőzött van a cég munkatársai között. A kontaktvizsgálatok megtörténtek és a fertőző személy, valamint a vele kapcsolatban álló kollégák egyaránt hatósági házi karanténban tartózkodnak, a KITE Zrt. területére nem léphetnek be.

A KITE Zrt. a fokozódó járványügyi helyzetben is folyamatosan működik tovább.

Kollégái egészégének megőrzése érdekében visszaállították a tavasszal bevezetett zónákat. Az otthoni munkavégzésre jogosult munkavállalóik szeptember 7-től a munkájukat a munkaszerződésükben erre kijelölt helyen kötelesek végezni.

Az árumozgás zavartalan biztosítása érdekében a KITE Zrt. Logisztikai Központjában szeptember 7-től újra bevezetik az A-B hetes munkarendet, és felkészülnek a további munkakörökben is ennek lehetőségére.

Vásárlóik számára továbbra is lehetséges a cég alközponti épületeinek látogatása az alábbi szabályok betartása mellett:

– belépés kizárólag a szájat és az orrot eltakaró eszköz (pl. orvosi maszk, sál, kendő) viselése mellett engedélyezett,

– a maszk viselése a partnerekkel egy légtérben tartózkodó munkavállalók számára is kötelező,

– biztosítani kell legalább 1,5 méter védőtávolságot a partnerek és a munkavállalók között.

– folyamatosan emlékeztetik partnereiket a bejárati ajtókhoz kihelyezett kézfertőtlenítők használatára is.

A cég vezetése a továbbiakban is kéri partnerei megértését és együttműködését a vásárlóik és kollégáik egészségének megőrzése, a fertőzés terjedésének megakadályozása érdekében hozott intézkedések betartásában.

Kincsek, amiket az erdőben kell hagyni

2025. május 3. 05:40

Az erdőlátogatások során könnyen elragadhatja az embert a lelkesedés, ha valami nem mindennapi „kincsre” bukkan az avarban. Tudnunk kell azonban, hogy mi az, ami semmiképpen nem jöhet haza velünk az erdőből!

Elődeink tudása II. – köhögés és gyógynövények

2025. április 30. 05:40

A leggyakoribb „lábon kihordott” betegségeknek a különböző súlyosságú megfázások számítanak, amik miatt nem feltétlenül maradunk ki az iskolából vagy a munkából. A gyógyulásunkat, sőt még a betegség megelőzését is sok növény teája segítheti.

Gyűjtsük össze a konyhában a húsvéti tojásfestéshez a színezőanyagokat!

2025. április 18. 05:40

A természetes színezőanyagokkal elképesztően változatos húsvéti tojásokat festhetünk az ünnepre.

Kapcsolódjunk be a Tavaszi természetles programba!

2025. április 12. 05:40

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület április 1-től ismét elindította a Tavaszi természetles országos programot, amelynek keretein belül önkéntesen becsatlakozhatunk az Egyesület munkájába.

Önjáró hígtrágya-kijuttató gépek a speciális betakarítógépek vezéralakjától

2024. június 5. 13:10

Az „AT” önjáró kijuttató gépcsalád 2024-től a KITE-nél is elérhető, kiváló megoldást nyújtva azon állattartóknak, akiknek fontos a gyors és pontos hígtrágya-kijuttatás.

A KITE is elindította duális képzését a szervizeiben

2018. január 25. 04:07

2017-ben indult el a program hat diákkal, akik ma már örömmel töltik a gyakorlati idejüket a KITE Zrt.-nél.

Virtuális határszemle 5. - Növényvédelmi előrejelzés - Hogy előre tudja, mikor kell beavatkozni

2020. július 2. 05:48

Sorozatunk ötödik részében a KITE PGR rendszerének egyik pillére, a károsítók és kórokozókról szóló jelentések készítésére alkalmas Növényvédelem applikáció kerül górcső alá. Használatával a beavatkozás időszerű, hatékony és gazdaságos lesz.

Natural Force – a méhkímélő biostimulátor

2022. április 19. 10:42

Ha vannak szántóföldi kultúrák, ahol a lombtrágyázás és a biostimulátorok használata ma már elfogadott gyakorlat, akkor azok az olajos növényeink. Az őszi káposztarepce hordozza talán az egyik legnagyobb termelési kockázatot, mert komoly ráfordítást igényel a vegetáció során, a megtérülés azonban 3 tonna alatt kétséges.