Ház, táj blog

Koronavírus: szigorít a Szent István Egyetem is – előadások teljes távoktatásban

Agrofórum Online

A Szent István Egyetem intézkedéseinek részét képezi a további gólyatáborok, illetve a tanévnyitó ünnepségek teljes elmaradása, az előadások tekintetében a teljes távoktatásra történő átállás, illetve a külföldről érkező hallgatók beköltözés előtti – 72 órán belül, Magyarországon elkészített – kötelezően felmutatandó, kettő darab negatív COVID-19 tesztjének bemutatása.  

A Szent István Egyetem elkészítette a járványügyi készültséget kezelő intézkedési tervét, melyet a helyzet változására való tekintettel folyamatosan aktualizálni fog. Az intézmény mb. rektora, Prof. Dr. Gyuricza Csaba az egyetemi közösség egészségének és biztonságának védelme érdekében a 2020. szeptember 7-re meghirdetett központi tanévnyitó ünnepséget lemondta az Egyetem valamennyi campusán: Gödöllőn, Kaposváron, Gyöngyösön, Keszthelyen és Budán. Az Egyetem vezetőjének döntése értelmében a gólyatáborok szintén elmaradnak minden helyszínen.

Az Egyetem a fokozódó vírushelyzetre való tekintettel szigorú intézkedéseket hozott az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető koronavírus-járvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, az egyetemi közösség egészségének és életének megóvása érdekében. Az Egyetem épületeit, rendezvényeit, tanóráit csak kizárólag egészséges, koronavírus megbetegedés tüneteit nem mutató személy látogathatja a személyi higiénia betartásával, valamint az orrot és szájat takaró maszk (esetleg sál, kendő) viselésével, továbbá kiemelten fontos a megfelelő fizikai távolság megtartása is.

Az Egyetem létesítményeiben a közös használatú zárt tereken (pl. büfé, folyosó, WC) a maszk használata kötelező, a védőtávolság megtartása esetén is. Az intézmény fokozottan ügyel az oktatási, sport, könyvtári, levéltári létesítmények tisztaságára, megfelelő kézfertőtlenítő-, virucid hatású felületfertőtlenítő- és takarítószerek használatára, a gyakran érintett felületek rendszeres fertőtlenítésére. Emellett zárt térben az esetleges kórokozók koncentrációjának csökkentése érdekében kiemelt figyelmet fordít a folyamatos vagy rendszeres, fokozott intenzitású természetes szellőztetésre.

Az oktatással kapcsolatban az egyetem vezetése azt a döntést hozta, hogy az oktatók előadást kizárólag online tarthatnak, a személyes jelenlétet igénylő gyakorlatokat pedig kisebb csoportokban fogják megszervezni. A jelenléti tanórák úgy kerülnek megszervezésre, hogy a tanterem kapacitásának figyelembevételével lehetőség szerint a 1,5 méteres védőtávolság betartható legyen. A tanórákon és gyakorlatokon a 1,5 méteres védőtávolság megtartása és a maszk (esetleg sál, kendő) viselése kötelező.

Az oktatás mellett kiemelt jelentőségű az egészség megőrzését célzó intézkedések, jogszabályok, kiadott útmutatások betartása a kollégiumokban lakó hallgatók esetében. A kollégiumokba kizárólag egészséges, koronavírus-megbetegedés tüneteket nem mutató, magát egészségesnek érző személy léphet be. Külföldi hallgatóknak kötelező a 72 órán belül Magyarországon elvégzett, 2 negatív COVID-19 teszt bemutatása. Beköltözésnél a kollégiumok munkatársai felmérik a fertőzöttség kockázatát egyrészt kérdőív kitöltésével, másrészt rendszeres nonkontakt testhőméréssel.

Gyűjtsük össze a konyhában a húsvéti tojásfestéshez a színezőanyagokat!

2025. április 18. 05:40

A természetes színezőanyagokkal elképesztően változatos húsvéti tojásokat festhetünk az ünnepre.

Kapcsolódjunk be a Tavaszi természetles programba!

2025. április 12. 05:40

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület április 1-től ismét elindította a Tavaszi természetles országos programot, amelynek keretein belül önkéntesen becsatlakozhatunk az Egyesület munkájába.

Helyezzünk ki fészekalapanyagot a madaraknak!

2025. április 8. 05:40

A megfelelő fészekanyag összegyűjtése energia- és időigényes feladat a kertünkben fészkelő madarak számára is, éppen ezért már ezekben a hetekben is kevesebb idejük van a leendő madárszülőknek eleség után nézniük.

Gilisztakomposzt előállítása otthon, egyszerűen II. rész

2025. március 28. 05:40

Milyen hibák miatt válhat büdössé a komposzt? Mit szabad adni a gilisztáknak, és mi tilos?

Új rektor a Szent István Egyetem élén

2018. november 5. 14:28

Áder János köztársasági elnök 2018. október 1-jén nevezte ki a Szent István Egyetem rektorává dr. Palkovics László egyetemi tanárt a Sándor-palota Tükörtermében.

Mérföldkő a hazai agrár-felsőoktatásban

2020. augusztus 3. 09:32

Az átalakítás során hatékony intézményrendszert, modern és nemzetközi szinten is versenyképes, erős gyakorlati lábbal rendelkező képzési programot hoznak létre, amelyben az oktatók hivatásuknak tudnak élni és megbecsülésnek örvendhetnek.

Tízszer több a mikroműanyag a környezetünkben, mint eddig hittük

2020. december 16. 08:57

A Szent István Egyetem és a WESSLING Tudásközpont kutatóinak köszönhetően egyértelműen bizonyítást nyert, hogy legalább háromszorosa, de akár tízszerese is lehet a környezetünkben megtalálható valós mikroműanyagok koncentrációja a szakértők által eddig ismert értékekhez képest. Az egyedülálló áttörésről a világszerte kimagasló tudományos elismertséggel rendelkező Water Research szaklap is beszámolt a közelmúltban.

Megszületett a régió legnagyobb agráregyeteme

2020. július 31. 06:34

Új felsőoktatási intézmény jön létre Szent István Egyetem néven 2020. augusztus 1-jén. Az új egyetem a legjobb európai példák alapján építkezik és ennek megfelelően a kontinens és a világ élvonalába törekszik – hangzott el az intézmény alapítása alkalmából szervezett eseményen. Az új Szent István Egyetem egyik célja, hogy a több tudományterületet felölelő intézmény mezőgazdasági képzése a hazai és nemzetközi agrár-felsőoktatás megújításának zászlóshajója legyen.