Corteva Agriscience: új struktúra, új csávázószer és új befektetés

Agrofórum Online

A Corteva Agriscience végleg levált a DowDuPont-tól, június 3-tól, vagyis az amerikai tőzsdei bevezetésétől kezdve önálló mezőgazdasági vállalatként tevékenykedik.

Eközben új vetőmagcsávázási terméket jelentettek be, illetve egy agrobiológiai vállalatban is részesedést szereztek.

A Corteva Agriscience magyarországi vállalatai 185 alkalmazottat foglalkoztatnak, ebből 26 fő a kutatás-fejlesztés területén dolgozik. A világviszonylatban is az iparág egyik legjelentősebb innovációs hátterével rendelkező cég magyarországi kutatási-fejlesztési kapacitása is igen jelentős, a jelenleg is fejlesztés alatt álló szegedi kutatóállomáson a kukorica és napraforgó hibridek nemesítése mellett növényvédelmi kutatások is folynak.

A Corteva Agriscience a globális szintű élelmiszer-, takarmány-, energia- és nyersanyag igény hosszú távú biztosításáért dolgozik – mondta Borsos László, a Corteva Agriscience Magyarország ügyvezetője a vállalatot bemutató nyár végi rendezvényen. „A Corteva a gazdálkodási technológia következő generációján dolgozik, azokon a megoldásokon, amelyek igazodnak a világ növekvő és változó igényeihez, és közben választ adnak a fenntarthatóság és a környezettudatosság kérdéseire is. Ezt képviseljük Magyarországon is, így a magyarországi termelők számára is elérhetővé tesszük a Corteva Agriscience kiváló minőségű vetőmagjait és modern növényvédelmi eljárásait, ezzel növelve a helyi fogyasztók életminőségét is” – tette hozzá.

A szarvasi vetőmagüzem méretét és színvonalát tekintve a világ egyik legjelentősebb vetőmagüzeme, ahol a vetőmagok magyarországi alapanyagokból készülnek és a hazai termelőkkel több mint 15 ezer hektáron megtermelt hibridkukorica-vetőmagot dolgoznak fel. A teljes magyar vetőmagtermelés jelentős része Szarvason folyik, a vetőmagüzem kibocsátása évi 1,5 millió zsák. A szegedi kutatóállomás szintén meghatározó része a Corteva Agriscience magyarországi jelenlétének. A 2007-ben létesült kutatóállomáson a kukorica és napraforgó hibridek nemesítése mellett növényvédelmi kutatások is folynak, középpontban a gyomirtó szerek fejlesztésével, de a kutatók rovar- és gombaölő megoldásokon is dolgoznak.

Magyarországon a Corteva Agriscience rendelkezik az egyik legnagyobb létszámú szaktanácsadói hálózattal. A szaktanácsadók a személyes megbeszéléstől a szakmai előadásokon keresztül a web-alapú kommunikációig a legkülönbözőbb csatornákon keresztül tartják a kapcsolatot a magyar gazdákkal. A szaktanácsadás a növénytermesztés minden fázisára és a növényvédelem minden területére kiterjed, segítve a termelőket abban, hogy a vetőmagban rejlő terméspotenciál minél nagyobb fokú kihasználásával érjenek el kiváló hozamokat, és világszínvonalú termékeket állítsanak elő.

Corteva Agriscience™ LumiGEN™ – új vetőmagcsávázási termékek az erősebb növényállományért

A Corteva Agriscience által a saját, Pioneer® és Brevant™ vetőmagmárkáira kifejlesztett LumiGEN™ technológia prémium vetőmagokra alkalmazott csávázási technológia (SAT, Seed Applied Technology), amely integrált, holisztikus megközelítést kínál annak érdekében, hogy a gazdálkodók maximalizálják termésüket.

A termékcsalád magába foglalja a Lumisena™ és Lumiflex™ gombaölő csávázószereket, valamint a Lumiposa® rovarölő csávázószert.

(A Lumisena™ egy gombaölő csávázószer, amely forradalmi technológia alkalmazásával hat a napraforgó peronoszpóra ellen. Szerbiában és Ukrajnában a 2020-as, míg Európában a 2021-es szezonra kerül bevezetésre. A Lumiflex™ a legújabb széles-spektrumú gombaölő csávázószer, amelyet kukorica állományokra alkalmaznak. Franciaországban nyilvántartásba vették, és a következő évben várhatóan elterjed EU-szerte és azon túl. A Lumiposa® egy rovarölő csávázószer, amely három évszak során bizonyított teljesítményt fejt ki, és az EU-ban, a téli olajrepcében szabvánnyá fog válni.)

Az innovatív precíziós technológiának több változata van, amelyek megóvják a nagy teljesítményű vetőmagtermékek genetikai állományát a rovar- és a gombakártevők ellen, és madárriasztóként is működnek. Továbbá segítenek a magvaknak a környezeti hatásokból adódó stressz, például az időjárási viszonyok változása és az aszály kezelésében is.

Az olajrepce, a kukorica és a napraforgó állományokra elérhető LumiGEN technológiák csökkentik a termesztési kockázatokat, és elősegítik a növények kezdetektől való erőteljes fejlődését, támogatva a talaj és a növény közötti kapcsolatot az erősebb gyökérhálózat révén. A kezelt vetőmagok esetében javul a stressztűrés és gyorsabb az állománynövekedés, elősegítve a jövedelmezőbb hozamot.

Mivel a vetőmagcsávázási technológia magában foglalja a vetőmag közvetlen kezelését, nem pedig a szántóföldön történik az alkalmazás, így a technológia hozzájárulhat a mezőgazdaság ökológiai lábnyomának csökkentéséhez, miközben figyelembe veszi a fogyasztók elvárásait is.

Részesedés a Lavie Bio-ban, az Evogene agrobiológiai leányvállalatában

Az ügylet részeként tőkebefektetés és részvénycsere valósul meg: a Corteva által a Taxon Biosciences-ben lévő részvényeket cserélik Lavie Bio részvényekre.

A Corteva, Inc. piacvezető, kizárólag mezőgazdaságra specializálódott vállalat és az Evogene Ltd., az élettudományokhoz köthető iparágak számára új termékeket fejlesztő piacvezető biotechnológia társaság bejelentették, hogy a Corteva részesedést szerez az Evogene agrobiológiai leányvállalatában, a Lavie Bio-ban (Lavie). Az ügylet magába foglalja a Corteva 100%-os tulajdonában lévő Taxon Biosciences leányvállalat összes részvényének cseréjét, valamint a Corteva Lavie-be történő tőkebefektetését. A Taxon Biosciences részvényeit és a tőkebefektetést figyelembe véve a Corteva a Lavie tőkéjének körülbelül 30%-át, míg az Evogene a Lavie részvényeinek körülbelül 70%-át fogja birtokolni.

A Taxon Biosciences képességei előreláthatólag jelentős szinergikus értéket teremtenek a Lavie számára, és felgyorsítják a termékfejlesztést. A Taxon Biosciences eszközeit – köztük egy kiterjedt mikrobiális gyűjteményt és számos fejlesztési fázisában lévő terméket – integrálják a Lavie fejlesztési rendszerébe, felgyorsítva ezzel a Lavie biológiai alapú tervezési folyamatát és a termékfejlesztést. A Corteva befektetése a Lavie-ba meghatározott jogokat biztosít a Corteva-nak a Lavie kukorica- és szója-termékfejlesztési programjaiban, ugyanakkor a Lavie is kihasználhatja a Corteva globális szinten is meghatározó kukorica- és szójababpiaci lehetőségeinek előnyeit.

Az agrobiológiai anyagok közé tartoznak a természetes, biológiai forrásokból, például mikrobákból, makrobákból, biokémiai és ásványi anyagokból származó, az általános növényegészség javítása érdekében külsőleg alkalmazott termékek. Agrobiológiai termékek közé tartoznak a növényi terméshozam és ellenállóképesség maximalizálására használt biostimulánsok, valamint a rovarkártételt csökkentő bio-növényvédőszerek. Az agrobiológiai szektor a mezőgazdasági befektetési piac növekvő szegmense.

A Lavie új mikrobiom alapú agrobiológiai termékek kifejlesztésével az élelmiszerek minőségének javítására, a mezőgazdasági fenntarthatóság és a termelékenység fejlesztésére összpontosít. A Lavie egyedülálló megközelítése, hogy az Evogene által kifejlesztett, szabadalmaztatott számítógépes prediktív biológia platformot alkalmazza, amely már a felfedezés, optimalizálás és kifejlesztés szakaszaiban hasznosítja a big data és a modern informatika eszközeit az új generációs mikrobiom alapú termékek előállítására. A Lavie fejlesztési fázisban lévő termékei a sorműveléses gabonák – például a kukorica és a búza –, valamint speciális növények, például a szőlő főbb művelési igényeit célozzák.

ARCHÍVUM
KERESÉS / SZŰRÉS
Kulcsszó vagy címrészlet
Dátum
Szerző
Csak az extra lapszámokban keressen