Gépészet
Fizetett tartalom

Megújult Case IH bálázógépek: megnövelt teljesítmény, időtállóbb anyagok és gépkezelőt tehermentesítő automatika

AGRI CS Magyarország Kft.

Egyszerűség, minőség, kiváló ár-érték arány – az AGRI CS Magyarország Kft. Case IH termékmenedzsere szerint ez a három szó áll a lista elején, ha jellemezni kell „a piros”, 120X90-es bálákat készítő LB szögletes nagybálázóit, a 120X50-es bálákat készítő RB fix kamrás hengeres bálázókat és a 122X125 méretek között dolgozó RB változó kamrás gumihevederes bálázókat. A 2023-as Agritechnica kiállításon azonban olyan hatékonyságnövelő újdonságok érkeztek a márka kocka- és hengeres bálázóiba, amelyek miatt érdemes időt szánni a teljes bálázókínálat áttekintésére.

Case IH bálázóújdonságok: üzemanyag-hatékonyságot növelő automatika és hosszabb élettartamhoz tervezett alkatrészek a kockabálázókban

Díjnyertes formatervezés, egyedi funkciók, kevesebb kezelői beavatkozást igénylő automatikák – a Case IH bálázók a kezdetek óta egyszerűvé teszik a bálázást a gazdáknak. A kétévente jelentkező Agritechnica kiállításra időzítve a Case IH mérnökök célját az jelentette, hogy újításaikkal a rövidülő időablakok vagy munkaerő-problémák se veszélyeztessék a fenntarthatóságot.

Az LB szögletes nagybálázók funkciói a kezdetektől segítik azokat a termelőket, akik 80X70-es és 120X90-es méretek között és maximum 260 cm-es hosszal készítenek bálákat saját célra vagy partnereiknek. Az ISOBUS-os vezérelhetőségnek köszönhetően az olyan funkciónak hála, mint a Feedrate Control beadagolórendszer, a gépek már eddig is gyorsan, kiváló fogyasztás mellett báláztak.

Az új automatika célja, hogy tovább csökkentse a gépkezelő terhelését. A traktor ezzel a fejlesztéssel automatikusan követi a rendet, optimalizálja a haladási és terménybeadagolási sebességet. Fontos, hogy ezek a megoldások nem váltják ki a jól képzett gépkezelőket, hiszen a nyereséges bálázás összetett feladat. Sokkal inkább az a cél, hogy hatékonyabbá (és könnyebbé) tegyék a munkavégzést. Az új rendszerrel gyorsabban, kevesebb hibával dolgozhatnak a bálázógépek, kisebb az esély a beetetésre, ami kettős nyereség: csökken a leállások miatti kiesés, az egyenletesebb terményadagolással ráadásul üzemanyagot is spórolhatnak a gazdák.

A szögletes bálázók mezőnyében a Case IH legnagyobb gépének számító LB 436 HD-be is érkeztek frissítések 2024-re.

CASE IH bálázó
CASE IH LB 436

Itt főként az élettartamnak kedvező kiválóbb alapanyagokat keresték a mérnökök.

A behordó alját ellenálló Hardox acélra cserélték, erőteljesebbé vált a kötözőrendszer, a tengely, a láncszemek, 8 mm-ről 12 mm-re nőtt a kések vastagsága. Az új kivitellel akár kukoricabálákat is készíthetünk, a gép bírja az extrém igénybevételt is.

38%-kal gyorsabb bálakamraajtó-nyitás, megnövelt rendfelszedő teljesítmény az RB 545 fixkamrás hengeres bálázóknál

A professzionális bálázás szinonimájának már eddig is a 20 késes, profilos görgőkkel szerelt és akár bálacsomagolóval is kérhető RB 545 hengeres bálázók számítottak a Case IH kínálatában. A Hannoverben bejelentett újdonságok egy része a préskamrán belülre érkezik, a gépbe beépítésre kerülő automatikus zsírzású csapágyak egyszerűsítik az üzemeltetést, növelik az elemek élettartamát, miközben új görgőprofilokat is kap a gép, ezek a bálák forgatását, formázását is gyorsítják. A gépeket a folytatásban a megszokott 540 fordulat/perc kardánlehajtás-teljesítmény helyett 1000 fordulat/perc kivitelben is kérhetik a gazdák, ezzel tovább csökkenhet a gép beetetésének kockázata a munka során. Ezeknél a Case IH modelleknél 38%-kal gyorsabbá vált a hátsó bálakamraajtó nyitása, ami szintén a munkahatékonyságnak kedvez.

CASE IH bálázó
CASE IH RB456 bálázó

Itthon keresett Case IH bálázók: költséghatékony bálázás kisgazdaságokban is az RB fixkamrás bálázócsaláddal

A magyar piacon a legkeresettebb 80-120 LE közötti erőgépekhez illeszthető Case IH bálázótípusokból fogy a legtöbb. Ilyen téren kimagaslik a mezőnyből a fixkamrás hengeres bálázók belépőmodellje, a rúdláncos kivitelű RB 344.

Az RB 344 a Case IH kisgazdaságok számára tervezett igáslova a fixkamrás hengeres bálázók között. Ideális azoknak, akik kevés karbantartás mellett szeretnének az év folyamán saját célra kisebb mennyiségben széna- vagy szalmabálákat készíteni. Kiváló ár-érték aránnyal érhető el ez a gép, amivel akár 80 LE-s traktorral is gyorsan, kedvező fogyasztás mellett készíthetünk 120X125 cm-es bálákat. A jó áteresztőképességről a 2,05 m-széles rendfelszedő gondoskodik.

CASE IH RB455
CASE IH RB455

Változatos termények gyors és gazdaságos bálázása: RB 455 változókamrás bálázógép

Itthon kiemelkedő darabszámban vásárolják még a Case IH változó kamraméretű, ellenálló vulkanizált gumihevederrel gyártott RB 455 bálázógépeit is. A típust olyan gazdaságokba szánják, ahol változatos termények gazdaságos bálázásához keresnek robusztus megoldást.

Egyszerű bálaméret-állítás, kiváló bálatömörséget biztosító ellenálló gumiszalag és gyors munka a piacon kapható legszélesebb rendfelszedőnek köszönhetően. Az RB 455 mindent tud, amire a 120X150 cm-es hengeres bálák hatékony előállításához szükség van. A minimális LE igénye 100-120 LE közötti, ráadásul ezek a gépek már kérhetők Smart Bale funkciókkal is ISOBUS III kompatibilis traktorokhoz. A szoftver automatikusan vezérli a tömörítés folyamatát, magától leáll a beállított bálaméret elérésekor, majd nyitja a hátsó bálakamraajtót. A bála lehelyezése után a munka folytatásához egyetlen mozdulat szükséges a kezelőtől. Nagy tudású, de szintén könnyen üzemeltethető bálázógép.

Költséghatékony bálázás saját célra vagy partnereknek? Válassza a briliáns egyszerűséget a Case IH kocka- és hengeres bálázóival! Részletes információkért vagy demonstráció igényléséhez keresse a kizárólagos hivatalos magyar márkakereskedő AGRI CS Magyarország Kft. munkatársait: www.agrics.hu/kapcsolat.

CASE IH bálázó
CASE IH bálázó

Tápanyagpótlási tippek a kiváló minőségű szálastakarmány előállításához

A jelenlegi gazdasági környezetben a fenntartható szálastakarmány előállításához a tápanyagpótlásra ugyanúgy érdemes odafigyelni, mint a bálázógép kiválasztására, különösen az  olyan tápanyagigényes kultúrákban mint a lucerna vagy más pillangósok. Összegyűjtöttünk néhány termékjavaslatot az IKR Agrár Kft. kínálatából, amelyekkel költséghatékonyan növelhető a takarmányok beltartalma.

Lombtrágyakezelésekhez alkalmazzuk a következő termékeket: 

– Lovospeed

Nitrogéntúlsúlyos, magnéziumot, ként és mikroelemcsomagot tartalmazó lombtrágya, amely a nitrogént mindhárom felvehető formájában tartalmazza (ammónium, nitrát, karbamid). Kijuttatása különösen az intenzív növekedés időszakában javasolt, amikor a kedvezőtlenebb környezeti feltételek miatt a tápanyagok gyökérzeten keresztüli felvétele kevésbé hatékony.

– Speedy Max Algit Zeon

Az állomány kondicionálásához használható készítményt 5-20 l/ha dózisban alkalmazhatjuk legfeljebb 10%-os oldat részeként. A nitrogéntúlsúlyos termék olyan ásványi kiegészítéseket tartalmaz, amelyek elősegítik a növények tápanyagfelvételét, lecsökkentik a növények energiaigényét, kitolják az ellenálló- és stressztűrő képességet.

Szilárd műtrágyák terén a nitrogénpótlására fokozottan ügyeljünk a kaszálások között!

Rossz út a villamosítás, jöhetnek a hidrogénüzemű traktorok?

2024. november 17. 10:10

Megfelelő módosításokkal a hidrogén műszakilag képes meghajtani az eredetileg dízel- vagy benzinüzemű belsőégésű motorral felszerelt járművet.

A Väderstad növeli a Spirit gabonavetőgépek kapacitását

2024. november 15. 13:10

2024 októberétől minden 6 méter munkaszélesség feletti Väderstad Spirit vetőgép, valamint a 4 méteres Spirit 400C tartálya 5000 literesre bővül.

Innováció és fejlesztések üzemközelből, fókuszban a hűtve tárolás

2024. november 12. 09:10

November 28-án Kecskeméten rendezik meg a HETECH Group éves Szakmai Napját. A fókuszban idén a hűtve tárolás áll.

700 fölött az idei mezőgazdasági pótkocsieladások

2024. november 5. 16:10

A pótkocsieladások számát nézve ugyanakkor a múlt havi 50 darabos mennyiség a legalacsonyabb volt ebben az évben.

Személyre szabott traktor – intuitív kezelőfelületek, kiterjedt kommunikációs képesség, felhőalapú megoldások (2.)

2019. szeptember 1. 10:34

A CASE IH által 2019. május 20 és 23. között az Egyesült Államokban szervezett sajtóeseményről szóló beszámoló első részében a vállalat és a Magnum traktorok történetével ismerkedtünk meg, illetve a traktorfejlesztés egyes aspektusairól, a racini traktorgyárról és a burr ridge-i fejlesztőközpontról volt szó. A cikksorozat zárórészében bemutatkozik az új AFS Connect Magnum és bepillantást nyerünk egy indianai családi gazdaság működésébe, ahol számos CASE IH traktor segíti a munkát.

Bikaerős FPT turbómotort kapott a Steiger 715 Quadtrac nagytraktor

2024. március 16. 08:10

A Case IH és az FPT közösen fejlesztette ki a C16 TST turbómotort, mégpedig kifejezetten az új Steiger 715 Quadtrac nagytraktorok számára.

Személyre szabható traktor (1 .) Beszámoló

2019. augusztus 1. 09:16

A CNH Industrial vállalatcsoport tagjaként működő CASE IH idén dobja piacra az immár 30 éves történetre visszatekintő Magnum traktorok új sorozatát. Igazi generációváltásnak lehetünk tanúi, hiszen amellett, hogy modernebb fülkével felszereltek az új traktorok, a továbbfejlesztett AFS Connect rendszernek (Advanced Farming Systems – Fejlett gazdálkodási rendszerek) köszönhetően a precíziós gazdálkodást támogató telematikai megoldások széles tárházát kínálják a gazdálkodóknak.

CASE IH nagyágyúk – a lóerők forradalma

2020. november 6. 07:12

A CASE IH törzscsuklós nehéz szántóföldi erőgépeinek története 1958-ban kezdődött, amikor az Egyesült Államokbeli Minnesotában gazdálkodó John Steiger és a két fia (Douglas és Maurice) teherautók motorját és hajtásláncát felhasználva megépítették az első összkerék-meghajtású, törzscsuklós Steiger traktort 238 LE-s motorerővel.