A GOF Hungary Kft. idén ünnepli fennállásának 20. évfordulóját. Új terménytisztító és -szárítóüzemének májusi átadó napján Nagy István agrárminiszter kiemelte: az agrárkormányzat célja a korszerűsítési elképzelések támogatása, majd kitért a 200 milliárd forintos keretű élelmiszeripari fejlesztésekre vonatkozó pályázati felhívásra is.
A pályázat keretein belül 15 ezer euró vissza nem térítendő támogatási lehetőségre nyílik mód a legkisebb méretű gazdaságok számára, mely a kis, családi gazdaságok esetében 50 milliárd forintnyi keretösszeget jelent, míg a nagyméretű gazdaságok esetében 150 milliárd forintot takar.
A miniszter arról is beszélt, hogy az EU-s források mellett a nemzeti társfinanszírozás mértéke Európában egyedülálló módon nem az átlagos 17,5, hanem a maximális, 80 százalékot jelenti. 2027-ig 2900 milliárd forint áll rendelkezésre vidékfejlesztésre, feldolgozóipari beruházásokra, melyből 600 milliárd forint érkezik az Európai Unióból, míg 2300 milliárd forint nemzeti forrásként jelenik meg.
Magyarország képes a termelésre: a termőhelyi adottságaink kiválóak, és kérdés, hogy hogyan vagyunk képesek emelni a feldolgozás színvonalát.
A szárító, tároló és feldolgozó kapacitásának kiépítése jó példa arra vonatkozóan, hogy miként lehet megvalósítani a hazai magas minőségű élelmiszer-előállítást.
A GOF Hungary Kft. ügyvezető igazgatója, Szurovcsák András elmondta: csapadékos időjárási körülmények között is kedvezőbbek a felvásárlási lehetőségek, hála az új, az élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztését célzó program 50 százalékos támogatásával épített telephelynek.
A vállalat honlapján található információk szerint a nyíregyházi székhelyű, kizárólagosan magyar tulajdonban álló Kft. 2004-ben mezőgazdasági, értékesítő szervezetként jött létre. Elsődleges célja termelői körének inputanyag beszerzésének és termény értékesítésének biztosítása, valamint a közös fellépés eredményeként keletkező profitból olyan beruházások megvalósítása, melyek révén a termékek magasabb feldolgozottsági fokkal és hozzáadott értékkel jelennek meg a piacon. A vállalat gluténmentes zabpehely alapú termékportfóliója is jelentős.
A cég 2008-ban vette át az irányítást a dunaföldvári malom felett. Az üzem jelenleg évi 45-50 tonna őrlési kapacitással működik. A 200 embert foglalkoztató Kft. 2022-ben 15 milliárd forint nettó árbevétel mellett 192 millió forint adózott eredményt ért el, a cégvezető tájékoztatása szerint a 2023-as nettó árbevétel 11 milliárd forint volt, az adózott eredmény 200-300 millió forint körül alakul.