Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Növelje a nitrogénfelhasználás hatékonyságát Best4N! repcehibridekkel

KWS

Az őszi káposztarepce termesztése erőforrásigényes, különösen a nitrogéntrágyázás tekintetében. A nitrogén a növények növekedésének elsődleges tápanyaga.

A nem megfelelő felhasználás gazdasági veszteségekhez, környezetszennyezéshez és az ökoszisztéma romlásához vezethet. A nitrogénfelhasználás hatékonyságának optimalizálása a repcetermesztésben alapvető fontosságú az okszerű és költséghatékony tápanyag-utánpótlás szempontjából.

A repce termesztése során a nitrogénfelhasználást számos tényező befolyásolja, többek között a nitrogén kijuttatásának mértéke, időzítése és technológiája, a talaj tulajdonságai, a növény genetikája és a környezeti feltételek.

A túlzott nitrogén kijuttatása kimosódáshoz, elpárolgáshoz vezethet, ami környezeti károkat okozhat. Ezzel szemben a nem megfelelő nitrogénellátás korlátozza a terméspotenciált. Ezért a nitrogén kijuttatásának és a növény igényének az egyensúlyban tartása kulcsfontosságú a tápanyaghasznosítás optimalizálásához.

Az a genetikai állomány, ami a KWS nemesítési programjaiban rendelkezésre áll, óriási lehetőséget biztosít a repce tápanyaghasznosításának növelésére.

Az olyan genotípusok kiválasztása, amelyek rendelkeznek a hatékony nitrogénfelhasználást segítő tulajdonságokkal, mint például a nitrogénfelvétel, az optimális nitrogénhasznosulás és a nitrogén remobilizációja, javíthatja a növény teljesítményét alacsonyabb nitrogénellátottság mellett is.

A modern nemesítési technikák, beleértve a markerekkel támogatott szelekciót és a genom szintű szelekciót, felgyorsítják az adott környezethez igazított, nitrogénhatékony fajták kifejlesztését. A legújabb repcefajták jelentősen hatékonyabbak a nitrogénfelhasználásban, mint a néhány évvel ezelőtti legnagyobb hozamú hibridek.

A repce tenyészidőszakának fontos szakasza a virágzás. Ekkor fordul a fejlődés vegetatív szakaszból reproduktív szakaszba. A virágzást megelőzően a nitrogén a zöld növényi részekben halmozódik fel. A hajtások raktárként is működnek.

Virágzáskor megváltozik a N áramlás iránya az idősebb szövetekből a fiatalabb és a szaporítószervekbe. Vagyis a robusztus állomány termésképzéskor nitrogén forrásként is működik.

A szár, az oldalelágazások (mint forrásszervek) és a becők közötti nitrogén egyensúly optimalizálás és a hatékony tápanyag remobilizáció növeli a terméspotenciált. Ez a tulajdonság a nitrogénhatékony fajták jellemzője.

Ez évi újdonságunk a KWS MIKADOS minden tekintetben modern hibrid és megfelel a jelenkori repce termesztés kihívásainak! A KWS MIKADOS kedvező N hasznosítási tulajdonságával fontos alapja a sikeres repce termesztésnek korlátozott nitrogén hozzáférés esetén is.

Nitrogénhatékony repcehibridjeinket a Best4N! jelölés különbözteti meg kínálatunkban. A Best4N! hibrideket erőteljes gyökérzet jellemzi, amely hatékony nitrogén felvételt tesz lehetővé. A tápanyag- és vízellátás legjobb kihasználása érdekében az erős, mélyre hatoló karógyökér és nagyszámú oldalgyökerek együttesen kulcsfontosságúak.

A vizsgálatok rámutattak arra is, hogy a hibrid általános terméspotenciálja, ellenálló képessége és fizikai jellemzőinek erőssége teszi képessé a N hatékonyabb felhasználására. A KWS MIKADOS magas betegség ellenállósággal rendelkezik.

Ki kell emelni az RlmS rezisztencia szintet, amely a fóma elleni védelem legmagasabb foka a hazai piacon. Bár jelentősége évjáratonként és területenként változhat meg kell említeni a kiváló Tarlórépa sárgaság vírussal (TuYV) szembeni toleranciát is.

Ezek a tulajdonságok biztosítják az erőteljes állományok kialakulását és így hatékonyabban képesek megbirkózni az olyan stresszhatásokkal, mint a szárazság, betegségek és rovarkártevők széles köre.

KWS MIKADOS

Dinamizmus minden körülmény között!

Tulajdonságok:

  • A KWS legkorszerűbb Európa szerte bevezetett új hibridje
  • Kiemelkedő terméspotenciál és kiváló termőhelyi alkalmazkodóképesség
  • A felvett N hatóanyag optimális hasznosítása – Best4N! karakter
  • Magas olajtartalom és ezermagtömeg jellemzi
  • Az RLMS rezisztencia – a fóma elleni védelem legújabb generációja biztonság a zavartalan fejlődéshez
  • Kiváló tolerancia a Tarlórépa sárgaság vírussal (TuYV) szemben
  • Az egészséges stabil szár és az erőteljes gyökérzet biztosítja a szárdőléssel szembeni fokozott ellenállóképességet
  • Korszerű kipergésellenállás – alacsony veszteség a betakarítás előtt és alatt
  • Erőteljes növekedés ősszel, dinamikus regenerálódás és indulás tavasszal
  • Kitűnő télállóság a heterogén téli hideghatások esetén is
  • Nagyszámú termésképző oldalág és intenzív becőképzés

Kismányoky András

KWS olajnövények termékmenedzser

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Az őszi káposztarepce magyarországi termesztéshanyatlása, és ami a háttérben meghúzódik

2025. április 9. 11:10

A repcéhez kötődő magyarországi termesztési hajlandóság hanyatlása egyértelműen a termelésbiztonságot veszélyeztető tényezőkre vezethető vissza.

Innováció és kihívások a szójatermesztésben

2025. március 31. 11:10

A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület továbbképzésén a szója piaci trendjeiről, a növényvédelemről és a talajmegőrzésről is szó esett.

Gáz nélkül szárítunk - költséghatékony megoldás a termények biztonságos tárolására

2025. március 31. 06:40

A mezőgazdasági terményszárítás hagyományosan fosszilis energiahordozókra támaszkodik, ami magas költségekkel és környezeti terheléssel jár. Azonban a gázköltség teljes kiváltása már lehetséges!

A száraz idő és a kínálat szűkülése okoz gondot

2021. június 5. 05:36

Európában az Egyesült Államokban látottal ellentétes folyamatok domináltak. Párizsban a malmi búza árszintje 75 eurócentes mínuszt követően 214,75 euró/tonnára csökkent a szeptemberi határidőre.

Vérengzéssel zárult a hét a gabonapiacokon

2020. augusztus 9. 11:03

Párizsban is mindegyik fontosabb agrártermék ára csökkent a hét utolsó napján. A malmai búza kurzusa 1,25 euróval ment lejjebb és 178 euró/tonnás szinten ment hétvégi pihenőre.

Itt vannak a legjobb magyarországi kukorica-, búza- és repcefajták

2024. június 18. 08:40

A NAK a kísérletben szereplő fajtasorra ajánlati fajtalistaként tekint, hangsúlyozva, hogy azokon kívül is számos kiváló fajta áll a termelők rendelkezésére.

Vevői fölény az agrártőzsdéken

2020. augusztus 28. 08:17

Párizsban is határozott vásárlói fölény alakult ki, a malmi búza, a repce, a kukorica és a takarmánybúza is drágult.