60 ezer magot terem egy tő parlagfű – hogyan védekezhetünk?

Agrofórum Online

Nem csak a hétköznapi emberek mindennapjait keseríti meg az allergia miatt a parlagfű, hanem a gazdálkodók életét is, hiszen a terméscsökkenésen kívül büntetés jár azoknak, akiknek nem sikerül az ellene való védekezés.

Megpróbáltunk utána járni, hogy miért olyan nehéz ellene védekezni, avagy mi az oka annak, hogy ilyen kiemelkedő helyet ért el a veszélyes és nehezen irtható gyomok listáján ez a növény? Dr. Farkas Anikó évek óta foglalkozik ennek a kutatásával, így hiteles választ kaptunk kérdéseinkre.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Így zárt a baromfi-, sertés-, juh-, húsmarha- és tejelő ágazat - Állattenyésztési évértékelő 2019

2020. február 2. 21:28

Az átlagosnál jobb évet zárt a magyar állattenyésztés 2019-ben, ám ez a kijelentés csak összességében állja meg a helyét, az ágazatokat külön-külön vizsgálva sokkal árnyaltabb a kép. A baromfi tekintetében például jól indult az esztendő, a zárás viszont elmaradt a várakozásoktól - és akkor még nem is volt képben a januárban több helyen megjelenő madárinfluenza.

A csócsárló kártétele már jelen van

07:37

A csócsárló kártétele már jelen van

2025. március 17. 11:30

A gabonafutrinka lárvája, a csócsárló bizonyos területeken megkezdte kártételét. A bogár lárvája kizárólag gabonafajokban végzi élettevékenységét.

Negyedik generáció a kádárkodásban

8:13

Negyedik generáció a kádárkodásban

2024. december 18. 17:00

Az Agrofórum videós stábja ezúttal Erdőbényére látogatott. A Tokaj-Hegyalja egyik legrégebbi településén lakók élete szorosan összefonódott a szőlőműveléssel, és borászattal, de a település kádár mestereiről is híressé vált, olyannyira, hogy a mondás is úgy tartotta, hogyha valamit eldobnak Erdőbényén, és az embert talál, akkor minden bizonnyal kádár, vagy kőfaragó lesz a sértett.

Gabonáink helyzete a Dél-Alföldön - Agrofórum határszemle Sipos Gazdával

2023. február 21. 11:09

Sipos gazda határszemléje a Dél-Alföldön.

Elkezdődött a hazai szamócaszezon - jön a szabadföldi is!

2020. április 28. 11:48

A szamóca a legkorábban érő, Magyarországon is termesztett gyümölcs. Fóliás termesztési körülmények között már akár április elejétől a fogyasztók rendelkezésére áll, a hazai termesztés főszezonja azonban május elejétől június közepéig tart.

Új lendület előtt a szója? - AF kerekasztal 3. rész

2020. március 30. 11:02

Valóban új lendületet kaphat a magyarországi szójatermesztés? Ezt a központi kérdést tettük fel szakértőinknek az Agrofórum kerekasztalbeszélgetésén a 2020-as AGROmashEXPO és AgrárgépShow idején. Előadóink határozott véleménye az volt, hogy a vetésterület jelentősen növelhető lenne, ám ahhoz nagyon komoly szaktudásra van szükség.

Így védhetjük meg a cseresznyét!

2020. április 30. 15:37

A csonthéjasok virágzása után a következő kritikus időszak a termésnövekedés kezdetén jön el, amikor aktuálisan a cseresznyelégy elleni védekezés kerül a középpontba. Nem csak az ültetvényekben jelent nagy kárt ennek a kártevőnek a megjelenése, de a kiskerttulajdonosoknak is permetezőt kell ragadniuk, ha nem akarnak kukacos gyümölcsöt enni. Növényvédelmi vlogsorozatunk soron következő részében ez ellen mondjuk el a lehetséges megoldásokat.