25℃ 14℃
április 18. Andrea, Ilma, Apolló, Aladár

A rézmentes technológia sikerei: fejlesztések a Biocontnál

Agrofórum Online

A réztartalmú növényvédő szerek mind a biológiai, mind a konvencionális növényvédelem alapvető készítményei. A nehézfém környezetre gyakorolt kedvezőtlen hatásai miatt azonban felmerül alternatív megoldások bevezetésének szükségessége is, mely összhangban áll az európai uniós, rézfelhasználást érintő szabályozásokkal.

A Biocont Magyarország Kft. rézmentes technológiája új alapokra helyezheti a növényvédelem ezen szegmensét.

A Tokaj-Oremus Pincészet szőlészeti vezetője, Dálnoki Kovács Attila kedvező eredményekről számol be az egyébként teljes egészében biológiai növényvédelemmel támogatott szőlőben folytatott rézmentes fejlesztés tesztelése kapcsán. Szabó Iván, a Biocont Magyarország Kft. területi képviselője a technológia bevezetésének szükségességéről osztja meg gondolatait.

A rézmentes technológia sikerei: fejlesztések a Biocontnál

A Tokaj-Oremus Pincészet teljes területén biológiai növényvédelmet folytatnak: példa értékű – a növényvédelem megoldható környezetkímélő megoldásokkal is. Az egy éve, Tolcsva határában zajló rézmentes technológia tesztelésének eredményei olyannyira reménykeltőek, hogy annak kiterjesztését tervezik az egész ültetvényben.

Dálnoki Kovács Attila, a Tokaj-Oremus szőlészeti vezetője szerint a Biocont megsegítheti az európai szabályozási környezetnek megfelelő rézfelhasználási mérték megvalósítását.

További, a rézmentes növényvédelmi technológiával kapcsolatos információk a videóban!

A rézmentes technológia sikerei: fejlesztések a Biocontnál

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A legújabb magyar kukoricahibridek Martonvásárról

2020. szeptember 18. 17:13

Zöldszáron érés, gyors vízleadás, kiemelkedő szárazságtűrés. Csak néhány tulajdonság, ami a Marton Genetics portfóliójának legújabb kukoricáit jellemzi. A 2020-as Bábolnai Gazdanapok alkalmával öt hibridet tekinthettek meg az érdeklődők, köztük a tavaly már megismert, középérésű csoportba tartozó Somodort, a FAO 500-as hibridként 15-16 tonnás hektáronkénti termést is hozó Illangot, valamint a korai szegmens egyik kiemelkedő tagját, a Dalamert.

Öreg vetőgép nem feltétlenül vén vetőgép - Összehasonlítottunk két kukoricatáblát

2020. július 6. 10:20

Nem mindegy, hogy milyen vetőgéppel dolgozunk. Közhelyesen hangzik a megállapítás, de ha közelebbről is megtekintünk néhány kukoricatáblát, akkor komoly különbségeket láthatunk egy régi, egyszerű felépítésű, hagyományosnak mondható eszköz és például egy alapvetően ugyancsak koros, de a Precision Planting által felújított, érzékelőkkel, modern kiegészítőkkel ellátott vetőgép munkája között. Ezeket az eltéréseket vizsgáltuk meg Székesfehérvár határában Sebestyén Gergellyel, az AGCO leányvállalatának közép-európai régióvezetőjével.

Élőhely-fejlesztés a búzatábla szegélyében

2021. március 16. 10:44

2020 tavaszán próbaként vetettek el egy tábla szegélyén vadföldkeveréket Milus Zoltán 110 hektáros gazdaságában. A tapasztalatok alapján a nagyjából 10 növényfajból álló, néhány méter széles sáv kedvez az apróvad-állománynak, eközben pedig segít a nagyvad által okozott károk csökkentésében. A kérdés persze adott: hogy tényleg megéri-e beáldozni a táblák szélét erre a célra.

Hódmezővásárhelyi KITE Napok a haladás tükrében

3:00

Hódmezővásárhelyi KITE Napok a haladás tükrében

2023. május 18. 10:14

Idén is sok érdeklődőt vonzott a „Hódmezővásárhelyi KITE Napok” május 4-5 között, mely már hagyománynak számít a cég életében.

Középpontban a talajélet: tápanyag-utánpótlás vinaszra és melaszra alapozva

2021. december 28. 16:49

A hagyományos tápanyag-kijuttatás kapcsán a termelők az útkeresés fázisában vannak - vélik a VulcanAgro szakemberei, akik szerint a talajélettel kellene sokkal többet foglalkozni. A tápanyagok kijuttatásánál ugyanis fontos, hogy azok szervesen be tudjanak kapcsolódni a talaj életébe. A vinaszra és melaszra alapozott termékek felhasználása sokrétű lehet. Alkalmazhatók például a teljes felületen, nagy mennyiségben, akár 300-500 liter/hektár dózisban, egyfajta alaptrágyaként, de használató célzottan, koncentráltan, sávos kijuttatással a vetendő növénysor alatt is vagy a vetéssel egymenetben, starterként.

Repcekirály: tavasz van a földeken, szükség van a regulátorozásra! - Légrádi Miklós helyzetelemzése a repcetáblán

03:35

Repcekirály: tavasz van a földeken, szükség van a regulátorozásra! - Légrádi Miklós helyzetelemzése a repcetáblán

2019. október 26. 19:29

Hiába a szárazság, az idei őszön is gyönyörű képet festenek Légrádi Miklós repcetáblái a Somogy megyei Lengyeltóti határában. A Balaton déli partjához közel fekvő, szervestrágyázott területen messziről is jól látszik, amint egységesen és egészségesen zöldell a növény.

A regeneratív mezőgazdaság élvonalában

11:53

A regeneratív mezőgazdaság élvonalában

2024. január 20. 11:10

A regeneratív, vagy talajmegújító mezőgazdaság alapköveit hazánkban a kilencvenes években fektették le, és azóta egyre bővül a gyakorló gazdálkodók köre is, köszönhetően első sorban a Talajmegújító Gazdák Egyesületének, amely 2015 óta csapattá szerveződve, az információmegosztás és támogatás útján küzd azért, hogy a talaj védelmét előtérbe helyező gazdálkodási forma egyre nagyobb teret nyerhessen hazánkban is.

Válaszok a klímaváltozásra - vetéstől aratásig

2021. szeptember 24. 10:39

Augusztus végén Dalmandon nagyszabású szántóföldi bemutatóval várta a gazdálkodókat a KITE Zrt., ahol az elmaradhatatlan gépbemutató mellett négy kultúrában mutattak komplex technológiai javaslatokat az érdeklődőknek. A kukorica és a napraforgó mellett a szója és a cirok is szerephez jutott.