Differenciált műtrágyaszórás Sárkeszin
Felbolydult a magyar határ, február 15-étől ugyanis szabad a műtrágyázás a hazai szántóföldeken. Mivel az időjárás és a talajviszonyok is kedvezőek a munkaművelethez, így napok óta zúgnak a traktorok, dolgoznak az egyre modernebb műtrágyaszórók. Nincs ez másképp Sárkeszin sem, ahol a Szabó Családi Gazdaságnál már differenciáltan juttatták ki az első fejtrágyát 190 hektárnyi repcére.
Hardi Percek VIII - Hardi Navigator Classic permetezőgép
A Hardi NAVIGATOR classic azoknak a termelőknek készült, akik számára a területméreteikből adódóan egy magasan felszerelt gép beszerzése csak túl hosszú idő után térülne meg, de permetezési minőségben nem szeretnének kompromisszumot. A classicon a jól bevált DELTA szórókeretet találjuk.
Cirok: mikor és hogy érdemes belevágni?
Minden csapból a cirok folyik. Az Agrofórum stábja meglovagolva a témát, felkeresett egy olyan gazdálkodót, aki árnyalja a képet ezzel a régi-új, alternatív gabonanövénynek, sőt, a jövő egyik növényének tekintett kultúrával kapcsolatban.
A magyar gazda nem a táj ellensége - kompromisszum szükséges a helyes vízgazdálkodáshoz
A 2022-es aszályos nyár bebizonyította, hogy gyors cselekvésre van szükség, ha az eddig megszokott életformánkat szeretnénk megtartani, és ennek egyik legfontosabb része, hogy szakmai alapon a vizet vissza kell engedni a tájba. Ezt Szolláth Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke fejtette ki a Tiszatáj Közalapítvány novemberi, vízgazdálkodással foglalkozó konferenciáján, amit jelentős érdeklődés mellett a kesznyéteni Szamárháti látogatóközpontban rendeztek meg.
Sipos gazdával szemléztük a határt
A repce a szántóföldi növények királynője. Ez a növény a vetés pillanatától kezdve aratásig folyamatos jelenlétet igényel, ugyanis a legtöbb időt tölti kint a szántóföldön, és sok tényező hatással van rá.
Hogyan válasszunk megfelelően facsemetét?
Milyen szempontok figyelembevételével érdemes nekilátnunk elpusztult fáink pótlásának, illetve a rendelkezésre álló facsemete kiválasztásának? Sipos József szaktanácsadó segítségével járjuk körbe a kérdést: milyen a jó szabadgyökerű, illetve konténeres csemete, és mit vizsgáljunk meg kiválasztásukkor?