Magyarországon a fóliasátras cseresznyetermesztés egyedülállónak tekinthető Nagyrédén - ugyanakkor a technológia számos előnnyel jár. Heves vármegyében Barabás Enikő férjével, Juhász Györggyel, Olaszországban gyűjtött inspirációik hatására fogtak bele ebbe az összetett termesztéstechnológiába - de a fáradság megéri...
A fóliasátras cseresznye termesztése Európaszerte, Olaszországban, Németország egyes területein elterjedt megoldás, míg hazánkban mondhatni egyedülálló a Nagyrédén, Barabás Enikő, és férje, Juhász György által gondozott állomány.
Növény- és fagyvédelmi szempontból számos előnnyel jár, bár természetesen a létesítési költségek meghaladják a fedetlen állományokét, ugyanakkor hosszú távon megfontolandó azok számára, akiknek lehetősége van a technológia telepítésére.
A fóliasátras cseresznyetermesztés kora nyártól egészen augusztus végééig magas gyümölcsminőséget, valamint szükség esetén fagyvédelmet is biztosít. A fóliasátrak fűthetők abban az aesetben, hogyha az időjárási körülmények azt megkövetelik, a növényvédelmi kezelések száma pedig akár 50%-kal is csökkenthető, köszönhetően a zártabb rendszernek, és a csapadékosabb időszakok kivédésének.
A fóliasátrak oldalára helyezett rovarhálós kialakításnak köszönhetően a cseresznyelégy elleni védekezés évről évre kisebb kihívást jelent, hiszen egyre kevesebb az állományból kívülről betelepedő kártevő rovarok száma is…