No-till próba 100 hektáron – Költségcsökkentés Szabadbattyánban
Új technológiai megoldással próbál költséget csökkenteni és vizet megtartani területein a Szabadbattyán térségében 3600 hektáron növénytermesztést, valamint 360 tejelő szarvasmarhával állattenyésztést folytató Fejér megyei Sárrét Kft. Ősz elején a kombájnok nagy munkában voltak, ottjártunkkor éppen egy kísérleti jelleggel no-tillre kijelölt. 100 hektáros táblán folyt a kukorica betakarítása.
Hogy áll a növényorvoslás hazánkban?
Napjainkban a növényvédelem társadalmi megítélése nem túl kedvező. Ennek hátterében az információhiány, és egyéb szervezetek tevékenysége állhat. Ez, a növényorvosi szakmát nem kifejezetten pozitív színben tünteti fel, miközben a hatékony növénytermesztés, és élelmiszerellátás alapját képező hivatásról van szó.
Lesz-e versenyképes agrárium?
Az előzőekben készült, hosszabb lélegzetvételű gabonapiaci elemzésünkhöz hasonlóan most is egy decemberi évértékelő beszélgetéssel indítjuk a 2025-ös évet. Az Agrofórumnak Fórián Zoltán, az Erste Bank vezető agrárszakértője adott interjút.
20 éve a biológiai növényvédelem szolgálatában
A Biocont Magyarország Kft. fennállásának 20. évfordulóját ünnepli hazánkban.
A mára, a szakmában divatossá váló biológiai, regeneratív, fenntartható vonalat a cég egyedi módon, immár húsz éve képviseli hazánkban. Két évtized alatt a Biocont egyszemélyes vállalkozásból napjainkra mintegy 800 millió forintos árbevételt lebonyolító, 15 fős céggé nőtte ki magát.
A jubileum és a cég aktualitásai kapcsán tartott sajtótájékoztatót Najat Attila ügyvezető, melyen részt vettek a cseh anyacég alapítója, tulajdonosa Dr. Milan Hluchý, valamint Daoda Zoltán a Kukorica Kör Egyesület ügyvezetője is.
Facéliatermesztés vadvédelmi szegéllyel, méhekkel, biodiverzitással
„Én mezőgazdasági vállalkozó vagyok és mellette vadász is. A Kesző és környéke Vadásztársaság tagjaként fontosnak tartom a környezetünk védelmét. Ezért is foglalkozok az apróvad megóvásával, a biodiverzitás növelésével. Én magam is tapasztalom, hogy egyre kevesebb a bogár, egyre kevesebb a méh, a facélia azonban vonzza a rovarokat, amivel így táplálékot tudok biztosítani az apróvad számára. A fácán, a mezei nyúl, de az őz védelmét is szolgálja, ha van elég táplálék és búvóhely a területen, ezért ezt a szempontot is figyelembe veszem a gazdálkodás során”
Az OTP Agrár a hosszú távú kapcsolatokra épít
Az OTP Agrár immár 11. alkalommal lehet jelen a 30 éve megrendezett Hódmezővásárhelyi Állattenyésztési Napokon. A személyes jelenlét célja pedig nem más, mint a partnerkapcsolatok mélyítése egy kötetlen, és közvetlen interakcióra lehetőséget teremtő környezetben.