Növényvédelem a bioszőlész szemével
A biológiai növényvédelem eredményessége szőlőben sokak számára a mai napig megkérdőjelezhető. De a tapasztalat azt mutatja, hogy ilyen technológiai megközelítéssel is nagy sikerrel megóvható a borászati alapanyag. Dobosi Dániel, a szentantalfai Dobosi Pincészet alapítója 2003-ban, 15 ha-ral, pontosabban, biztonsági okokból, annak a felével indult el a biológiai növényvédelem útján.
Väderstad innovációk II. - Horizontális összecsukási módszer
A munkagépek szállítási és munkahelyzetbe állításának sajátos módját a Väderstad alkalmazta először. A Rollex és Rexius hengerek mellett a vontatott Carrier rövidtárcsák, valamint a RexiusTwin nehéz szántáselmunkáló eszköz szállítási helyzetbe állítása is a horizontális összecsukási módszerrel történik.
Rendezvénytilalom? Van rá megoldás!
A COVID-19 járvány miatt a Két-KATA Kft. nem tudta megrendezni telephely átadó eseményét. De megtalálták a megoldást, hogyan mutathatják be új telephelyüket: ebből a több részes videósorozatból az érdeklődők megismerhetik a cég történetét, az új telephelyet, és egyéb, érdekes információkat tudhatnak meg.
Dráguló műtrágya? Lúgosodó talajok? Talajjavító megoldások
A talajjavítás kapcsán a kijuttatás módjához kell igazítani a termékeket - ez az egyik alapvető szempont a Vulcan Agro-nál- Ennek köszönhetően gyorsan, könnyen, a már meglévő gépállománnyal területre juttatható magas minőségű és hatékony készítményeket kínálnak a gazdálkodóknak.
Lehet napraforgót termeszteni talajművelés nélkül?
Szeptember végén egy Somogy megyei no-till napraforgótáblában így kezdte meg a munkát Berend Ferenc kombájnja. A kukoricával és a kalászosokkal ellentétben az olajos növény termesztésében nem kedvezőek a 2020-as gyakorlati tapasztalatok a talajművelést szinte teljesen elhagyó technológiával. Vityapusztán a termésátlag ezúttal alig érte el a hektáronkénti 3 tonnát, aminek okát a három éve min-till és no-till rendszerben termelő gazdálkodó még keresi. Ez az eredmény ugyanis most először alulmaradt a művelt területekkel szemben.
Mi lehet a talaj mélyén?
Nem könnyű, de érdemes belenézni földterületeink mélyebb rétegeibe. Erre hívták fel a figyelmet szakemberek a Bábolnai Gazdanapok alkalmával, ahol egy interaktív talajszelvényben mutatták be a termelőknek, milyen típusú talajművelő eszköz milyen hatást gyakorol a talajokra.
A búza fahéjbarna levélfoltosságára figyelnünk kell
Tárkány mellett jártunk, és egy búzaállományban érdekes tünetekre lettünk figyelmesek. Gondolhatnánk, hogy az élettani sárgulást kaptuk ,,puskavégre", de tüzetesebben megvizsgálva az elváltozást, a diagnózis a fahéjbarna levélfoltosságra esett...