Szarvasgomba célú erdőtelepítés
Termeszthető a szarvasgomba? Hogyan? Mennyi bevételt lehet ebből realizálni? Jelenleg pályázat is fut rá! Érdemes belefogni? Ezekről beszélgettünk a Szarvasgomba-termesztők Országos Egyesületének elnökével, Ulrich Józseffel, az első erre a célra telepített erdőben.
Mit tudhatsz meg egy talajszelvényből?
2024. szeptember 3. 12:10
Mit tudhatsz meg egy talajszelvényből? Milyen információk támogathatják meg egy gazdálkodó döntéseit, ami a talajművelést illeti? Ilyen, a talajszelvényből kiolvasható válaszokkal állunk elő Dr. Juhos Katalinnal, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem adjunktusával. Videónkból további részletek is kiderülnek.
Gyümölcsfák növényvédelme
Ebben a vegetációs szakaszban több kórokozó is megfertőzheti a fáinkat, ezért fontos a megelőzésen túl a pontos időben történő kezelés is.
Bemutatunk egy igazi magyar dióbirtokot!
Egy napsütéses, kellemes kora őszi napon látogattunk el az Engelhardt Dióbirtokra Lovasberénybe, ahol a háromgenerációs családi diótermelő gazdaság legifjabb tulajdonosa, Ádám fogadott minket.
Mákvetés a bácsborsódi Hungarobiomed Kft.-nél
Az időjárásnak köszönhetően rendkívül korán a földbe kerültek a mák vetőmagok, március első hetére vélhetően az ország egész területén végeznek a munkával a gazdálkodók. 2019-ben várhatóan 4500-5000 hektáron láthatunk majd ipari mákot, ám a terv az, hogy néhány éven belül mindez a duplájára nőjön. A bácsborsódi Hungarobiomed Kft. ennek érdekében fogja össze a gazdálkodókat, fejleszti feldolgozókapacitását, és saját területén is több száz hektáron termeszt mákot, amit élelmezési és ipari célra értékesít.
A bioszója gyommentesítése
A bioszója esetében nem alkalmazunk növényvédő szereket, így herbicideket sem a gyomirtás során. A kultúra gyommentesítése kapcsán hasznos információkat oszt meg velünk egy olyan gazdálkodó, aki bioszóját értékesít huán-élelmezési, valamint takarmányozási céllal egyaránt.
A genetikai változatosság szolgálatában
A Nemzeti Biodiverzitás és Génmegőrzési Központ Tápiószelén az egyetlen olyan intézet hazánkban, amely mind a négy génbanki feladatnak eleget tesz. Ezek a gyűjtés, a felszaporítás, vagy felújító vetések, a dokumentáció, valamint a közreadás, vagyis a lakossági felhasználás támogatása, melyet 2013 óta kampányszerűen művelnek.