2021. június 9.
Május elején szépen zöldellő bíbor here takarónövénybe vetették a kukoricát a Somogy megyei Pusztakovácsi határában. A helyi homokos, illetve homokos vályog talajjal borított területeken már évek óta folynak kísérletek nagyüzemi körülmények között a no-till, vagyis a talajművelést teljesen elhagyó rendszerrel kapcsolatban. Berend Ferenc régóta alkalmazza a fenntartható, talajvédő módszert, ám ez a tábla nem most az övé. Gelencsér Balázs és unokatestvére, Sudár László évek óta figyeli a környéken zajló tesztelek, 2021-re pedig elhatározták: saját tapasztalatokat szereznek a no-tillről.
2020. július 22.
Az ökológiai másodvetés adta kötelező megfelelés során, azon termelők tudják kihasználni a lehetőségeket, akik okszerűen, szakmailag megalapozott döntésekkel választják ki a számukra megfelelő keveréket.
2019. július 17.
A szakszerű köztesnövény-keverékek segítenek a talajszerkezet javításában (megfelelő pórusméret) és biztosítják az egészséges talajélet körülményeit.
2018. május 31.
A 2018-as év megint jelentős változásokat hozott a zöldítésben. Az ökológiai jelentőségű területeket érintő növényvédőszer használati tilalom sok gazdálkodó zöldítési gyakorlatát megváltoztatja.
2017. július 20.
A zöldtrágyázás mivel a zöldítésben kötelezően választható elemként jelenik meg, ezért sok gazdálkodó a szükséges rosszként tekint rá, pedig a zöldtrágyázás segíti a talaj termékenységének fenntartását és fokozását.
2015. október 8.
Ragyogó októberi napsütésben, kászálódtunk le az autóbuszról, hogy végigjárjuk a Lajtamag Kft. zöldtrágyázási demo parcelláit.