2024. május 2.
A három tápelem hiánytünetei, a kiváltó tényezők és azok megszüntetése több vonatkozásban hasonló vagy azonos.
2023. november 20.
A növények közel 20 kémiai elemből épülnek fel, ezeket esszenciális (nélkülözhetetlen) tápanyagoknak mondjuk. Az agrokémia fejlődése azonban folyamatosan újabbakról bizonyítja be, hogy növényekben funkcionálisan léteznek, hiányuk fejlődési zavarokhoz vezet, de előfordulásuk gyakran csak egy-egy fajra, családra jellemző, minden növénynél nem sikerül jelenlétüket biztosan kimutatni.
2022. április 19.
A káposztafélék levélzetének vastag viaszbevonata – talán a kínai kel kivétel ezalól – megnehezíti a hatóanyag bejutását a szövetekbe, ezért a többszöri, azaz megismételt, de hígabb lombtrágya hatékonyabb, mint az egyszeri magas koncentrációjú oldat.
2022. február 28.
Az idei évben fontos, hogy megfelelő tápanyagot tegyünk a mag mellé. Elsősorban a folyékony formájú, de összetett hatóanyag-tartalmú tápanyagokban látjuk a megoldást. Nagyon sokféle lehetőség közül választhatunk. Határt csak a kijuttatható mennyiség és a pénztárcánk vastagsága szab.
2021. december 31.
A talajba került cink az egyik legkönnyebben felvehető nehézfém (és egyben esszenciális mikroelem) a növények számára.
2021. október 27.
Az úgynevezett makroelemek (nitrogén, foszfor, kálium, kalcium, kén, magnézium, szilícium stb.), 1-0,01%-ban alkotják a szárazanyagot, míg a mikroelemek csak nyomokban fordulnak elő, innen az egyik elnevezésük is: nyomelemek.
2021. július 24.
Speciális takarmánykiegészítőt fejlesztett ki és tesztelt egy hároméves nemzetközi projekt keretében az Adexgo Kft., a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Élelmiszertudományi és Technológiai Intézete (MATE ÉTTI), valamint négy román partner közös konzorciuma. Az ásványi anyagokban, vitaminokban és polifenolokban gazdag ZYNCOPPYEAST kiegészítő valamennyi gazdasági haszonállat takarmányozásában felhasználható.
2019. november 18.
A cinkhiány jelensége nem mondható nagyon gyakorinak és általánosnak a növénytermesztésben, de egyes fajok, növénycsoportok esetében rendszeresen megfigyelhető.
2018. május 7.
Magyarországon sokan termelnek csonthéjas gyümölcsöt, azon belül pedig meggyet és cseresznyét, különböző termesztés-technológiák szerint.