2024. augusztus 19.
Hőség, szárazság, kedvezőtlen időjárás: a termesztő országok rossz betakarítási körülményei miatt duplájára drágult az olívaolaj.
2024. augusztus 17.
Bár akadnak megfizethetőbb élelmiszerek, átlagosan tovább nőttek az árak a boltokban. Az energia olcsóbb, az üzemanyag drágább lett.
2024. július 26.
A „hőinfláció” (angolul: heatflation) a Világgazdasági Fórum által használt kifejezés, amely az élelmiszerárak szélsőséges hőség miatti emelkedését hivatott jellemezni.
2024. március 31.
2024. februárban a fogyasztói árak átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Januárhoz viszonyítva átlagosan 0,7 százalékkal emelkedtek az árak, a járműüzemanyagok 6,7 százalékkal drágultak.
2023. október 16.
Sok kézen megy keresztül egy élelmiszertermék, mire végül a fogyasztók asztalára kerül. Vajon milyen arányban részesednek a haszonból az alapanyagot megtermelő gazdák?
2023. szeptember 21.
Nem minden boltban akciózták le a meghirdetett termékeket, és ezzel megtévesztették a vásárlókat. Most a Gazdasági Versenyhivatal becsukta a kiskaput.
2023. szeptember 2.
A francia kormányzat megelégelte, hogy a gyártók „nem tesznek meg mindent” az élelmiszerárak növekedése ellen. Az Unilever, a Nestlé és a Pepsi név szerint is „dorgálást” kaptak.
2023. június 13.
Míg a legtöbb országban a kiskereskedők és az élelmiszergyártók gyakran módosítják a termékek árát, Franciaország törvényben három hónapos határidőt szabott meg az ilyen tárgyalások lefolytatására.
2023. június 3.
Az átfogó mutató májusi csökkenéséhez elsősorban a gabonafélék, növényi olajok és tejtermékek árának esése járult hozzá.