2024. november 8.
Brazília vezet a világon az esőerdők pusztításában, bár az erdőirtások aránya az Amazonas dzsungelében több mint felére esett vissza.
2023. szeptember 18.
Az Európai Bizottság közölte, hogy a pénzügyi cégek nem támogatják az EU új erdőirtásról szóló törvényét.
2023. április 17.
A kereskedelmi célú szójatermesztés kétséget kizáróan megviseli bolygónk talajait és a biológiai sokféleségre is kedvezőtlen hatást gyakorol. Az alternatív takarmányok kutatásának fokozott finanszírozása kulcsfontosságú a szójatermesztés jelentős környezetterhelésének csökkentésében.
2023. január 22.
Malajzia, a világ második legnagyobb pálmaolaj-termelője bejelentette, hogy leállíthatja az Európai Unióba irányuló pálmaexportot, miután az EU további korlátozásokat vezetett be az erdőirtás miatti aggodalmak miatt.
2022. július 7.
mellett, hogy sokan hódolunk a csokoládé élvezeti értékének, valószínűleg érdemes megemlíteni az élvezeti cikk előállításának árnyoldalait is.
2021. június 5.
Az Alditól a Waitrose-ig számos neves üzletlánc, beszállítók és gyártók azzal fenyegetőznek, hogy bojkottálják a brazil termékek beszállítását, amennyiben az ottani törvényhozók nem támogatják az amazóniai esőerdők védelmét szolgáló törvényalkotást.
2021. május 21.
Latin-Amerikában, Délkelet-Ázsiában és Afrikában évente átlagosan 4,5 millió hektár erdőt, azaz összességében egy Dánia nagyságú területet irtanak ki mezőgazdasági célok miatt.
2021. május 15.
Az Egyesült Királyság élelmiszer-óriásai azzal fenyegetnek, hogy bojkottálják a brazil beszállítókat az erdőirtás miatt.
2020. július 25.
A FAO által közzétett jelentés szerint 1990 óta mintegy 420 millió hektárnyi erdőterület tűnt el. Bár az erdőirtás mértéke az elmúlt három évtizedben csökkent, évente így is mintegy 10 millió hektár tűnik el.