2024. december 18.
Az uniós vetőmagrendelet módosítása miatt 139 szervezet nyílt levélben követel több jogot a gazdáknak a nemesítésben és forgalmazásban.
2024. augusztus 9.
40%-kal csökkentené 2050-re a szennyezőanyag-kibocsátást az Európai Unió, amiért hamarosan a sertés- és baromfitenyésztőket is tenniük kell.
2024. július 28.
Uniós jóváhagyást kaphat a Viterra magyar és lengyel részlegeinek eladása után a gabonakereskedő cégek egyesülése.
2024. július 25.
Ursula von der Leyen a második ciklusára készül az Európai Bizottság elnökeként. Meghatározta céljait, és segítséget ígért a gazdálkodóknak is.
2024. február 16.
Magyarország és más uniós tagállamok hosszú hónapok óta vívott szakmai küzdelmei, valamint az európai gazdatüntetések segítették elérni azt az eredményt, hogy 2024-ben könnyítést kapnak a mezőgazdasági termelők Brüsszeltől a számukra leginkább fájó egyik előírás, a kötelező parlagoltatás új szabályainál.
2024. február 1.
Az Európai Bizottság hétfőn megemelte a 2023/2024-es szezon végi európai uniós közönséges búza- vagy lágybúza-készletekre vonatkozó előrejelzését, mivel a betakarítás és az import felfelé történő módosítása növelte az adatokat.
2023. szeptember 27.
Az ukrán gabonaimporttal szembeni további együttes lépéseket egyeztették a visegrádi együttműködés országai a csehországi Znojmoban rendezett agrárminiszteri találkozón.
2023. május 3.
Magyarország, Lengyelország, Szlovákia és Bulgária kötelezettséget vállalt arra, hogy megszünteti a búzára, kukoricára, repcére, napraforgómagra és minden más, Ukrajnából származó termékre vonatkozó egyoldalú intézkedését.
2023. április 29.
A megállapodás négy termékre, a búzára, kukoricára, napraforgómagra és repcemagra terjed ki, e termékek Magyarországra történő behozatala tehát a jövőben is tilos lesz hazánk területére.