2019. június 8.
A pollinátorok számának csökkenése nemcsak a házi méhcsaládokat, hanem a vadon élő más megporzó hártyásszárnyúakat, így a különböző vadméh fajokat is érinti. Ezért fontos a pollinátorok biológiájának jobb megismerése, amihez hozzátartozik a házi és a vadméhek parazita atkáinak a feltárása is. Az ázsiai méhatka eredetéről, morfológiájáról, egyedfejlődéséről, vektorszerepéről és az ellene való védekezés lehetőségeiről olvashatnak az inváziós sororzatun jelen cikkében.
2019. január 26.
Az Inváziós kártevők sorozatban e hónapban az ázsiai lombfacincér és a citruscincér földrajzi elterjedésével, életmódjával és tápnövénykörével ismerkedhetnek meg. E rovarok egyelőre még nem jelentek meg hazánkban, de érkezésükre számítanunk kell.
2018. november 22.
A száraknázók a velük együtt élő összes kártevőt figyelembe véve az adott termőterület legveszélyesebb károsítói, melyek elleni küzdelem az esetek többségében konkrét technológiába illesztett biotechnológiai vagy kémiai védekezést is megkövetel. A különböző kontinensek, és azok régióinak jelentős, kukoricaszárat aknázó lepkefajaival és azok elterjedési területeivel ismerkedhetünk meg az írás segítségével.
2018. október 18.
A selyemfényű puszpángmoly 2010–11. évi, nyugat-magyarországi észleléseket követően rohamosan terjedt szét az országban. A faj életmódjáról, kártételéről és az ellene való védekezés lehetőségeiről nyújt áttekintést a cikk.
Ritka az a kártevő, amelynek mind lárvája, mind imágója egyaránt károsítja az adott növényt. A kukoricabogár Le Conte esetében a lárva a gyökér fejlődését támadja, pontosabban a fiatal kukoricanövény pányvázó gyökereit károsítja. Ha legalább két pányvázó gyökér sérül, akkor a kukoricanövény ledől. Ezt azonban a növény a további fejlődése során –…
Lapszám:
2017. december - Extra 72.
Év:
2017
Hónap:
december