2024. október 3.
A fuzáriumfajok jelenléte jelentős gondot okoz különböző haszonnövényeink esetében. Nincsen ez másképp a kukoricánál sem.
2024. október 3.
A fuzárium által fertőzött kukorica nem a legmegbízhatóbb takarmány- vagy élelmiszer-forrás. Milyen kockázatokkal járhat a toxinnal szennyezett termény felhasználása?
2024. június 16.
Borsónövényeim között sok sárguló tő jelent meg, ezek satnyák, mielőtt teremnének kipusztulnak. Mi okozhatja betegségüket, meg tudom előzni?
2023. augusztus 27.
Miért halnak el a fóliába ültetett paprikáim egyik napról a másikra? Leveleik egészségesnek mutatkoztak, rajtuk kórokozók és rovarok jelenlétére utaló tüneteket nem láttam.
2022. október 12.
A betakarításkor lezúduló sok eső miatt különösen fontos vizsgálni a kukorica mikotoxin-fertőzöttségét.
2022. június 4.
Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz hogy milyen kórokozó támadhatta meg a görögdinnye levelét? Tünetként a palánta levele fodrosodik, majd lekonyul és a végén elhal. A gyökéren is látni elváltozást. Válaszát előre is köszönöm.
2021. május 27.
A kalászos gabonák, főképp az őszi búza növényvédelmének meghatározó eleme a lombozat, illetve a kalászok fungicides védelme. A kezelések időzítését - szerencsére – már egyre több gazdálkodó nem programszerűen, hanem az aktuális, illetve a várható fertőzések mértékét figyelembe véve végzi el. Sok esetben ugyanakkor az időjárás, illetve a kórokozók meglehetősen hektikus előfordulása még mindig megkérdőjelezheti egyes védekezések, főképp a lombvédelem időzítését.
2020. május 20.
A vetésfehérítő bogarak lárvái országszerte károsítanak, kisebb-nagyobb kár mindenütt előfordul.
2020. április 3.
Az intenzív kalászos gabonatermesztés során a korábbi termesztési gyakorlatokkal ellentétben újfajta megközelítésre, innovatív szemléletre van szükség. Arra kell törekednünk, hogy a lehető legmagasabb betakarított terméshozam mellé megfelelő minőségi beltartalmi paraméterek társuljanak.