2019. szeptember 27.
Magyarországon a légi növényvédelemnek nagy hagyománya van, fontos technológiai eszköz a növénytermesztésben.
Bár a rendszerváltozás után a mezőgazdasági üzemek átalakultak, sok kisgazdaság jött létre, jelentősen csökkent az igény a légi védekezésre. Ennek ellenére az azóta eltelt évek azt igazolják, hogy – ha nem is az 1990 előtti mértékben –, de a hazai mezőgazdaságban továbbra is szükség van a légi védekezésre. Vannak olyan területek, táblák, vannak olyan…
Lapszám:
2019. április
Év:
2019
Hónap:
április
2018. szeptember 28.
A sorozat legfrissebb részében egy többnyire dióféléken károsító, oligofág faj, a nyugati dióburok-fúrólégy földrajzi elterjedését, biológiáját és az ellene való védekezési lehetőségeket mutatjuk be. A hazánkban zárlati kártevőt Magyarországon először 2011 októberében Kőszeg külterületén találták meg.
Alaktanilag változatos rovarfaj, számos változata ismert, melyek egy részét néhány szerző különálló fajnak tekinti, a kérdés azonban még vitatott. A jelenlegi általános vélemény szerint a S. longipennis a tápnövényhez kötődő populációk fajkomplexe lehet, melyek a fajszétválás folyamatában vannak. A kifejlett légy színe sárga, fényes zöld szemei vannak.…
Lapszám:
2018. július
Év:
2018
Hónap:
július
2018. június 12.
A speciális „monitoring drón” számos olyan adatot szolgáltat, amelyek nemcsak az eredményességet növelhetik, de a legtöbb esetben a költségeket is csökkenthetik.
2017. október 5.
A sajátos kamerarendszer képes észlelni az invazív növényeket, előrevetíteni a termés alakulását, valamint felmérni az erdőállomány alakulását, fejlődését.
2016. szeptember 1.
Jó hatással van ez a napsütéses nyárutó a növényeinkre, színesednek, cukrot termelnek vagy éppen olajat és keményítőt, s sok más értékes összetevőt.