2024. január 12.
Magyarországon a szántóföldi termőterület 4,173 millió hektár, azonban egyelőre csupán ötezer hektáron alkalmazzák az úgynevezett talajmegújító gazdálkodást.
2023. október 22.
Az Európa legnagyobb talajszén-programját üzemeltető dán központú Agreena a magyar gazdák számára is megnyitja a 2024. évre vonatkozó csatlakozási lehetőséget. Az immár negyedik évbe lépő AgreenaCarbon program segítségével a gazdáknak lehetőségük van finanszírozási támogatást szerzeni a regeneratív gyakorlatra való átálláshoz.
2023. május 17.
A Mezőgazdasági Innovációs Program részeként a Defra és az UKRI nemrégiben bejelentette a „Potato-LITE" projekt finanszírozását – egy négyéves, több millió fontos projektét, amely új gépeket és talajművelési eljárásokat fejleszt az Egyesült Királyságban működő burgonyafarmok számára a talajművelés intenzitásának minimalizálása, a talaj egészségének javítása és az üvegházhatású gázok (GHG) kibocsátásának csökkentése érdekében.
2023. március 29.
Több mint száz magyar és szerb gazdálkodó volt kíváncsi arra, hogy milyen termelési módszerrel előzhetők meg a március közepihez hasonló porviharok, amelyek ezúttal nemcsak az értékes termőréteget pusztították, de minden korábbinál nagyobb tömegbalesetet is okoztak az M1-es autópályán.
2023. február 13.
A regeneratív, talajmegújító termelési módszerek alkalmazása hazánkban - sok más országhoz hasonlóan - még gyerekcipőben jár.
2023. február 5.
A Talajmegújító Gazdák Egyesülete enemrég rendkívül sikeres Talajélet konferenciáján jelentette be: tagjainál regionális oktatási programokat indítanak.
2023. február 3.
Változatos szakmai programokkal, érdekfeszítő témákkal, hazai és nemzetközi előadókkal, a tapasztalatcserének helyt adó műhelymunkákkal várják a biogazdálkodás jelenlegi és jövőbeli szereplőit.
2023. január 22.
Egy egész napos terepi bemutatóra és szemináriumra érkezett hazánkba a regeneratív mezőgazdasági rendszerek egyik kiemelkedő szakértője, Knut Schmidtke.