2025. május 4.
A talajélet a talajban élő mikroorganizmusok - baktériumok, gombák, egysejtűek, fonálférgek -, valamint makroorganizmusok, például földigiliszták, rovarok tevékenységét foglalja magában.
2025. április 21.
Egyre több kertben építenek dombágyást (hügelkultur), melynek sok előnye van, főleg most a változó klímaviszonyok mellett. Lássuk az előnyeit!
2025. április 19.
Érdemes a tavaszi ültetésű szamócatövek környékét is szalmával takarni? Köszönöm válaszukat.
2025. március 12.
A homoktalajokban az élet gyakorlatilag nullával egyenlő lehet, ha nem vigyázunk rá és nem ápoljuk megfelelően.
2025. március 6.
A klasszikus no-till rendszer nehezen alkalmazható kiskertekben, annak alapelvei azonban beépíthetők a termesztési gyakorlatokba.
2024. december 17.
A legjobb talajtakaró mixek témáját hoztam most, melyekről már saját tapasztalatok alapján tudom elmondani a legfontosabb információkat.
2024. november 18.
Érdeklődni szeretnék, hogy ha télre szalmamulcsot teszek a kertre (virágos kert), akkor a szalma lebomlása során kell-e számítani a penészgombák feldúsulására, amikor az esőtől megázik vagy ázás nélkül is?
2024. szeptember 4.
A lehullott leveleket a gyepen kellene hagyni, mivel ezzel javítanánk a talaj és a talpunk alatt rejtőző élővilág egészségét.
2024. március 25.
A talajok takarása vagy mulcsozása régóta és széles körben alkalmazott komplex célú ápolási munka a növénytermesztésben. A talajtakarás célja a talaj hő-, víz-, levegő- és tápanyag-gazdálkodásán kívül a gyomok elleni védekezés is.