Ház, táj blog

Rekordszinten a teafogyasztás a koronavírus miatt

Agrofórum Online

A 2020-as évben, amikor a koronavírus megjelent és számos lezárás volt Európa, illetve világszerte a németek több teát ittak, mint valaha.

A német Tea Report 2021 szerint az egy főre jutó fekete-, zöld-, gyógy- és gyümölcstea-fogyasztás Németországban mintegy 70 literre emelkedett. Ez mintegy két literrel több, mint a korábbi rekord év 2019-ben.

Míg a fogyasztás a szállodák, éttermek és büfék piacán a zárvatartások miatt összeomlott, az értékesítés a speciális üzletekben, drogériákban és az élelmiszer-kiskereskedőknél látványosan nőtt.

Egy főre jutó 300 liter fekete teával a kelet-frízek ismét világbajnokok a teaivásban, őket követik az írek 222 literrel, a britek pedig 177 literrel. Összesen 60 604 tonna tea kelt el. Ez három százalékos növekedést jelent. A gyógynövény- és gyümölcsteák 41 081 tonnát, a fekete és zöld teák pedig 19 523 tonnát tettek ki. 2019-ben az arány 40 000-19 200 tonna volt.

Különösen a gyógyteák és a gyümölcsteák örvendnek egyre nagyobb népszerűségnek, és négy százalékos értékesítési növekedést értek el.

A biotermékek iránti kereslet növekedésével összhangban a teán belüli arányuk is nőtt. A tájékoztatás szerint tavaly a fekete- és zöld teák 12,9 százaléka volt bio minőségű (2019-ben ez még csupán 12,0 százalékot tett ki), a gyógynövény- és gyümölcsteáké 13,5 százalék (2019-ben alig 11 százalék volt).

Összesen 40 985 tonna teát importáltak Németországba tavaly 71 országból, elsősorban Indiából, Kínából és Srí Lankáról – számolt be a német proplanta híroldal. Ezzel szemben 21 818 tonna teát exportáltak 108 országba. A német teakülönlegességek világszerte népszerűek, és kiváló minőségük miatt értékelik őket. A jelentés szerint a német teák fő vásárlója ismét Franciaország volt.

Madárfiókát találtam a kertben, mi a teendőm?

2025. július 19. 05:40

Otthoni kertészkedés alkalmával is találhatunk az aljnövényzetben gubbasztó fiatal madarat. Hogyan segíthetünk rajta, mi ilyenkor a teendőnk?

Osztálykirándulás az élelmiszer-biztonság jegyében – tudatosságra int a Nébih

2025. június 20. 05:42

A cikkben szereplő praktikus tanácsok segítenek azoknak, akik otthon készítik elő az útravalót az egy- vagy többnapos kalandokra.

Szelíd óriások a kertben – ne bántsuk őket!

2025. június 15. 05:40

Három csodás, őshonos rovarunkat mutatjuk be: az óriás tőrösdarazsat, a mezei tücsköt és a kék fadongót, melyektől egyáltalán nem kell tartanunk.

Növényfelismerő applikációk – mit érdemes tudni a használatukról?

2025. május 27. 05:40

Kézenfekvő megoldás, hogy a mindig nálunk lévő mobiltelefonokra letöltsünk egy növényfelismerő applikációt, hiszen gyorsan elővesszük, készítünk egy fényképet a kérdéses növényről, és várjuk az alkalmazás segítségét: a fajmeghatározást.

Mennyire egészséges a koffeinmentes rooibos tea?

2024. november 7. 06:40

Gyerekek számára is biztonságos, mivel nem tartalmaz koffeint. A sportolók szívesen fogyasztják magas ásványianyag-tartalma miatt, és izotóniás sportitalként is használják.

Melyik krizantémfaj vagy -fajta részei fogyaszthatók?

2022. november 16. 04:37

Itt az oldalon olvastam a Mindent a krizantémról cikket. Szeretném megtudni, hogy gyógyteaként vagy egyéb módon melyik fajta fogyasztható. Esetleg mindegyik? Köszönöm a választ!

Mindent a teáról

2020. október 29. 14:33

A lopakodó ősz megmutatta nekünk az elmúlt hetekben az eső, a szél és a hűvös reggelek erejét. Ilyenkor többször eszünkbe juthat egy csésze finom, gőzölgő tea, amit az egészségünk érdekében, megszokásból vagy egyszeri fellángolásból megiszunk. A minap tűnődtem, vajon mennyi mindent nem tudunk erről a világszerte fogyasztott italról és az évezredek óta ismert növényről – a teáról.

Indul az ország első, diplomás Csokoládé-, kávé-, teakészítő mesterképzése

2019. július 12. 11:15

Professzionális szinten sajátíthatók el a csokoládé, kávé és tea gyártásával kapcsolatos ismeretek a Szent István Egyetem budapesti Élelmiszertudományi Karán, a szeptemberben induló Csokoládé-, kávé-, teakészítő mesterképzésen. Az ország első, diplomával elismert szakirányú továbbképzésére augusztus 15-ig még lehet jelentkezni.