Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Alap- és fejtrágya, ami elérhető

VulcanAgro Kft.

Vulcan kalászos technológia

Nagy a bizonytalanság, hogy milyen legyen a 2022–2023. évre az a tápanyag-utánpótlási technológia, ami kivitelezhető, a termék is elérhető, és árban is értelmes határok között marad. Ez a pár sor egy lehetőséget mutat be, amelyet mindenki a saját pénztárcájához tud igazítani.

Az indulás folyékony NPK-val!

Az egyre drágábban és nehezebben beszerezhető nitrogénműtrágyák miatt fontos, hogy olyan indítóstartert válasszunk, amelyekkel a növények nitrogénnel is „kibírják” a tél végéig. Mindeközben persze kapjanak egy kis friss foszfort, káliumot, mikroelemeket, és javítsunk a talajok tápanyag- és vízszolgáltató képességén. A Vulcan Folyékony NPK és NPK-Light olyan termékek, amelyekből 300–600 liter/ha közötti mennyiségekkel még kevés csapadék esetén is biztonságosan tudjuk a növényeinket ősszel elindítani.

A fejtrágya folyékony legyen!

Az szinte biztos, hogy kevés lesz a jó minőségű szilárd nitrogénfejtrágya. Az extrém magas gázárak első körben a nitrogéngyártást blokkolják, ami igazán a tavaszi fejtrágyázáskor fog megmutatkozni. A VulcanAgro Kft. ezért folyékony nitrogénfejtrágya-gyártásra állítja át a lombtrágyagyártási kapacitását, hogy ezzel is alternatívát tudjunk adni. A tél végi fejtrágyázást – ha tehetjük – olyan kénes nitrogénnel tegyük meg, mint a Hibrid 50S vagy RapidN-TopS.

A kén együttes adagolása javítja a nitrogén felvételét és a növényben a fehérje beépülését. Ezeket elsősorban nagy fúvókával juttassuk ki, lehetőleg csapadék érkezése előtt, február–április hónapokban. A javasolt dózis 150–250 liter/ha között legyen, és akár két kisebb dózis kijuttatása is lehetséges.

A lombtrágyákra még nagyobb szükség lesz!

Az egyre aszályosabb időszak a növény vegetációja alatt hosszan tartó tápanyaghiányokat idéz elő. A kevesebb inputanyag nitrogén- és kénhiányt, a száraz talaj kálium-, magnézium- és mikroelemhiányt idéz elő. Ezek együttes jelenléte akár 50%-os terméselmaradást is eredményezhet, amelyet a jó lombtrágyázási technológiával kivédhetünk. Ahhoz, hogy megfelelő lombtrágyát válasszunk, ismerni kell a teljes inputanyag-bevitelt, valamint a talaj gyengeségeit. Általánosságban elmondható, hogy a Hibrid lombtrágyák (amelyek szerves és szervetlen tápanyagok keverékei), valamint a Komplex (NPK + Mg) hatóanyag-tartalmú termékek mindig jól vizsgáznak. Ugyanakkor folyamatosan növekszik a nitrogén- vagy magnézium-szulfát-tartalmú termékek használata is.

A VulcanAgro Kft. teljes technológiát nyújt a következő évre is. Rendelkezünk elegendő alapanyaggal, gyártási kapacitással és logisztikai háttérrel. Az árak azonban emelkednek, mert mindenkit elér az energia-, a szállítás- és az alapanyag-árrobbanás. Ezért azt javasoljuk, hogy minél korábban döntsenek, szerződjenek a termékekre, és akár foglalják is le a termékeket. Ami Önöknél van, azzal biztosan lehet tervezni és dolgozni.

Sok sikert!

info@vulcanagro.hu
www.vulcanagro.hu

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Az őszi káposztarepce magyarországi termesztéshanyatlása, és ami a háttérben meghúzódik

2025. április 9. 11:10

A repcéhez kötődő magyarországi termesztési hajlandóság hanyatlása egyértelműen a termelésbiztonságot veszélyeztető tényezőkre vezethető vissza.

Innováció és kihívások a szójatermesztésben

2025. március 31. 11:10

A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület továbbképzésén a szója piaci trendjeiről, a növényvédelemről és a talajmegőrzésről is szó esett.

Gáz nélkül szárítunk - költséghatékony megoldás a termények biztonságos tárolására

2025. március 31. 06:40

A mezőgazdasági terményszárítás hagyományosan fosszilis energiahordozókra támaszkodik, ami magas költségekkel és környezeti terheléssel jár. Azonban a gázköltség teljes kiváltása már lehetséges!

Kénes-nitrogén folyékony fejtrágya

2022. november 28. 08:34

A legfontosabb kérdés, hogy időben (akár január közepére) leszállítható-e ilyen mennyiségű műtrágya?

Lehet-e talajt javítani vetés után vagy állományban?

2022. szeptember 26. 07:34

Gyakran merül fel, hogy lehet-e és érdemes-e állományban a talajokat javítani.

UREUS 46: a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025. március 17. 16:10

Az UREUS 46 jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez.

Sok eső, fejlett növények, várható tápanyaghiányok

2022. december 15. 08:35

A késő ősz sok helyen jelentős csapadékot hozott. Végre elkezdtek a talajok nedvességgel feltöltődni (sajnos, csak 40–50 cm mélységig), azonban hideg nélkül a növények vegetációja nem áll meg.