Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Kénes-nitrogén folyékony fejtrágya

VulcanAgro Kft.

Az elmúlt hetekben sorra indulnak vissza az európai műtrágyagyárak. Az árak csökkenésnek indultak, a fejtrágyák és lombtrágyák iránti kereslet pedig, ha lassan is, de emelkedik. A legfontosabb kérdés, hogy időben (akár január közepére) leszállítható-e ilyen mennyiségű műtrágya?

Nitro-MixS 300 (NS:24-6)

A Nitro-MixS 300, magas nitrogén- és kéntartalmú (ammónium-nitrát, karbamid, szulfát és tioszulfát) folyékony fejtrágyával segíti az Önök munkáját. Hatóanyag-tartalma ideális ahhoz, hogy egy menetben pótoljunk 40–60 kg/ha mennyiségben nitrogént és 10–20 kg/ha mennyiségben ként. A Vulcan Nitro-MixS 300 magnéziumot és káliumot is tartalmaz.

Elég most 25%-ot befizetni

Az akció keretében elég most 25%-ot befizetni és megadni a várható lefogadás időpontját. Így Önök biztosan számíthatnak a termékre, amivel elvégezhetik a fejtrágyázást. Azoknak, akik pedig már most is képesek lefogadni és tárolni, még az idén szívesen kiszállítjuk. Csak olyan rendelést igazolunk vissza, amely mögött kézzelfogható árufedezet van, és a szállítási kapacitás is vállalható.

Fejtrágya és alaptrágya is

A Nitro-MixS 300 kiválóan alkalmas fejtrágyának, de vetés előtt alaptrágyaként is. Magas karbamidtartalmának köszönhetően lombon keresztül is képes felszívódni, a talajban pedig hosszabb hatású nitrogénforma. Magas kéntartalma segíti a nitrogénhasznosulást és fokozza a növények stressz elleni védekezőképességét. Ha nem is nagy mennyiségben, de egy kevés káliumot és magnéziumot is pótolunk, amelyekből a növényeink étvágya egyre nagyobb.

A jövő a folyékony műtrágyáké

A folyékony műtrágyák térnövekedése zajlik. Gyorsabban hasznosulnak, kisebb bemosó csapadék vagy talajnedvesség kell hozzájuk. Jól formázhatóak más tápanyag hozzáadásával, és talán a legfontosabb, hogy magas kéntartalommal rendelkeznek. Az egyre aszályosabb időjárásban a folyékony műtrágyák jelenthetnek előrelépést a biztonságosabb termelés felé.

info@vulcanagro.hu
www.vulcanagro.hu

Innováció és kihívások a szójatermesztésben

2025. március 31. 11:10

A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület továbbképzésén a szója piaci trendjeiről, a növényvédelemről és a talajmegőrzésről is szó esett.

Gáz nélkül szárítunk - költséghatékony megoldás a termények biztonságos tárolására

2025. március 31. 06:40

A mezőgazdasági terményszárítás hagyományosan fosszilis energiahordozókra támaszkodik, ami magas költségekkel és környezeti terheléssel jár. Azonban a gázköltség teljes kiváltása már lehetséges!

FERGETEG-es eredmények Martonvásárról

2025. március 28. 16:10

Az Mv Fergeteg, az első hazai nemesítésű, intenzív termesztési körülmények közé is ajánlható őszi zabfajta.

A 2024. évi kalászos vetőmag-előállítások tapasztalatai  

2025. március 25. 08:10

Az elmúlt évek időjárási szélsőségei döntően befolyásolják a kalászos ágazatot, és azon belül a vetőmag-előállítás eredményeit.

YARA: a gazdák és a növények igényeit is ki tudjuk szolgálni

2023. február 24. 08:34

A Yara széles termékskálával és technológiai megoldással áll a gazdák rendelkezésére. A portfólióban megtalálja a számítását az is, aki költséghatékonyabb technológiát választ, az is, aki félintenzíven kíván termelni, és az is, aki nem mond le az intenzitásról.

A megfelelő trágyázási stratégia kiválasztása mindig kihívást jelent – őszi búzánál is

2021. március 11. 07:59

Napjainkban a búzát takarmány-, liszt-, keményítő- és bioetanolgyártás céljából egyaránt termesztjük. A különböző felhasználási célú fajták minőségi paraméterei eltérőek. Annak érdekében, hogy ezeket a megkövetelt paramétereket elérjük, kiemelt figyelmet kell fordítanunk a nitrogén fejtrágyázások időzítésére és mennyiségére.

Így hatékony a kukorica fej- és lombtrágyázása!

2024. május 10. 17:10

Az áhított 12 t/ha kukoricatermés 270–300 kg/ha nitrogént von ki a talajból. Ennek nagy részét műtrágyával kell pótolni.

Zöldségfélék fenológiai fázisokhoz igazított fejtrágyázása

2022. június 16. 14:36

A szabadföldi zöldségtermesztésben a fejtrágyázás időpontjáról, illetve a kijuttatandó tápanyag megosztásáról viszonylag kevés szó esik a szakirodalomban.