Növényvédelem
Fizetett tartalom

NAGY hírünk van! (videók, gyakorlati tippek, tanácsok)

FMC

A kukoricamoly és a gyapottok-bagolylepke elleni védekezésben évek óta stabilan piacvezető Coragen® 20 SC Európában először hazánkban kapott engedélyt drónnal végzett szántóföldi kijuttatásra. Az új kijuttatási technológia hatékony használatához most rengeteg hasznos információhoz juthat.

Az FMC-Agro csapatának innovációk iránti elköteleződését mi sem mutatja jobban, mint hogy hosszú évek fejlesztése és kísérletezése eredményeképpen Coragen® 20 SC rovarölő szerünk (200 g/l klórantraniliprol) pilóta nélküli légi járművel, azaz drónnal végzett kijuttatásra kapott engedélyt (eng.szám: 8360/18738-2/2025 Nébih). Az engedély szántóföldi felhasználásra kukorica (vetőmag-, szemes, silókukorica), csemege- és pattogatni való kukorica kultúrákban érvényes.

Az új kijuttatási technológia használata természetesen számos kérdést vet fel mind a termelők, mind a szolgáltatók oldaláról. Az ördög ugyanis mindig a részletekben rejlik. A mikor, miért, hogyan kérdések minél szélesebb körű és alaposabb megválaszolásához rendszeresen bővülő szakmai tudástárat hozunk létre videóriportokkal, szakcikkekkel, gyakorlati tippekkel és tanácsokkal. Gazdálkodókkal és szolgáltatókkal, növényvédelmi szaktanácsadókkal és a napi termelési gyakorlatban dolgozó munkatársainkkal közösen praktikus és bármikor elérhető információkkal segítjük a közös munkát.

A szakmai tudástárba való betekintéshez kattintson az alábbi videókra:

A szakmai tudástár használata ingyenes, de zártkörű, mindössze egy regisztrációra van szükség hozzá. A regisztrációhoz kattintson most, válaszoljon 3 rövid kérdésre, adja meg adatait, és rendszeresen küldünk információkat a Coragen® 20 SC rovarölő szerünk innovatív használatáról.

Veszítenivalója, kötelezettsége nincs, csak nyerhet azzal, ha időben tájékozódik a részletekről. Kattintson, regisztráljon, és máris első kézből juthat hozzá a legfrissebb információkhoz!

Képek: FMC.

Mitől rohad, sárgul, pusztul a paradicsom? Itt a válasz!

2025. július 20. 11:10

Még a legnagyobb nyári melegben is sok veszély leselkedik a paradicsomra – így védje meg kártevőktől és betegségektől!

Újraengedélyezési kérelmet kell benyújtani a növényvédő szernek nem minősülő, növényvédelmi hatású készítmények engedélytulajdonosainak!

2025. július 20. 05:40

A Nébih felhívja a növényvédő szernek nem minősülő növényvédelmi hatású készítmények engedélytulajdonosainak figyelmét, hogy fokozottan ügyeljenek az „újraengedélyezési” kérelmek időben történő elindítására.

Sárgul, pusztul – mit tehet a csicseriborsó megmentéséért?

2025. július 18. 11:10

A csicseriborsó termesztése hazánkban is egyre népszerűbb, de a melegkedvelő növény több veszélyes betegséggel is küzdhet nyáron.

Agresszív kértevő jelenléte a magyarországi máktermesztésben

2025. július 17. 16:10

Egyre nagyobb gondot okoz a mák-gyökérormányos hazánkban – gyökérkárosítása akár a termés felét is elviheti.

E-permetezési napló - Kitolják a határidőt, változtatnak a szabályokon

2022. június 29. 15:45

2023. január 1-jétől vezetik be a e-permetezési naplókról szóló jogszabályt.

Szükséges lehet rovarölővel permetezni virágzás idején a szilvát?

2025. április 29. 04:38

Szilvával kapcsolatban van egy kérdésem. Tényleg kell rovarölővel permetezni virágzás idején a szilvafát?

Mi okozhatja az almafán rozsdabarna, zárva maradó virágbimbók megjelenését?

2019. április 27. 04:38

K. György kérdése: Almafáim virágai között találtam rozsdabarna színű virágbimbókat, amik nem nyíltak ki. Mi okozhatta ezt? Mikor kell védekezni ellene?

Csökkent tavaly a növényvédő szerek felhasználása

2019. április 29. 14:33

Magyarországon tavaly 1100 féle engedélyezett növényvédő szer volt forgalomban, ezek 36 százaléka gyomirtó, 29 százaléka gombaölő, 12 százaléka rovarölő, 19 százaléka pedig az egyéb szer kategóriába tartozott.