Mozsgai József budapesti életét 2011-ben, gyorsan, alig egy év leforgása alatt váltotta fel a vidéki lét, amely 15 limousin üszővel, és egy bikával indult. Ez az állomány alapozta meg később a mai törzstenyészetet Sellyén. A sikerek nem várattak sokat magukra: az elnyert díjak hamar alátámasztották az elképzeléseket.
A budapesti létet gyorsan, alig egy év leforgása alatt váltotta fel a vidéki élet, amely tizenöt limousin üszővel és egy bikával indult, amely később megalapozta a sellyei limousin-törzstenyészetet. Mozsgai József szerint ez a fajta kiváló ellenálló képességének, remek húskihozatalának köszönhetően a legjobb választás volt. A tenyészet vezetője feltette az egész életét az állattenyésztésre, a gyakorlat tanította meg a húsmarhatartás fogásaira, de természetesen mint mindenhez, ehhez is érzék kell, nem csak szaktudás.
Rengeteg gond, de megérte
Rengeteg gonddal és megoldandó problémával indultak bele a tenyésztésbe, de 2017-ben jelentek meg először a Hódmezővásárhelyi Állattenyésztési Napokon, ahol egyből nagydíjas lett a tenyészbikájuk.
A nagyipari tenyésztéshez képest meglehetősen egyedinek számít, hogy kézszelíd állatokat nevelnek, vagyis a borjakat születésüktől fogva kézhez szoktatják. Ennek az állatok kezelhetősége szempontjából van nagy jelentősége. A folyamat rengeteg munkaidőt emészt fel, de megéri: az idegen nem gyakran járhat úgy a legelőn ilyen marhatenyészetben, hogy közben az állatok nyugodtan legelésznek, vagy épp kérődznek, mi több, némelyik még a simogatást is állja, anélkül, hogy menekülésbe kezdene. A tenyészbika gazdája hívására fordítja a fejét, és méltóságteljesen közeledik, hogy felvegye a simogatásadagot…
További részletek a videóban.