A retro szobanövények még ma is hódítanak, sőt újabb fajtáik még látványosabbak, mint eddig. A retro stílus kedvelőinek lakását is feldobhatjuk ezekkel a növényekkel, ráadásul nagy előnyük, hogy szinte kipusztíthatatlanok!
Abban az időben, amikor még divat volt a lakásban is dohányozni és igen menőnek számított mindenki, aki dohányzott és harapni lehetett a füstöt beltérben, elterjedt jó pár olyan szobanövény a lakásokban, mely ezt a kiképzést is képes volt túlélni. A retro növények listájába is ezekből válogattunk össze.
Sansaveria fajták
Az egyik nagy kedvenc a Sansaveria vagy más néven anyósnyelv. Igen strapabíró, igénytelen fajta, így irodaházakban is jól érezheti magát. A fényigénye is csak akkora, hogy még egy sötétebb helységben is kiválóan érzi magát. Egyedül a színes, tarkalevelű fajtáknál érdemes a fény kérdése, mert ezek a fajták árnyékban vagy fényszegény helyen visszazöldülnek.
A növénynemesítésnek hála már igen trendi arculatú fajták is kaphatók belőle, mint a Sansaveria cylindrica, mely leveleiben is egy legyezőre hasonlít, hengeresen csúcsos leveleit főleg a modern tértervezéseknél használják ki a lakberendezők.
Dieffenbachiák világa
Az utóbbi időkbe kezdtek újra megjelenni igazán a dieffenbachiák a lakásokban, mert egy időben a mérgezősége végett sokan veszélyesnek látták és így keresettsége is csökkent.
Legismertebb fajtája a sárga levélközepű ’Camilla’ fajta.
Mivel a buzogányvirágnak szüksége van a stabil melegre, így csak olyan lakásba válasszuk, ahol az állandó 19-23 fok közötti hőmérsékletet biztosítani tudjuk. Télen főleg a talpmelegre figyeljünk, ha ablakpárkányon neveljük növényeinket.
Kukoricalevél – kedvelt struktúranövény
Egy időben nagyon nagy divatja volt, majd elkezdett kikopni a köztudatból és főleg a virágkötőknél jelent meg alapanyagként, majd most, hogy a modern lakásokban a struktúranövények elterjedtek, így a kukoricalevél is szépen visszakúszott a köztudatba.
Ha jól érzi magát, akkor akár méteres leveleket is nevel, így különösen szép szoliterként, nagy padlóvázában vagy kőedényben önállóan is. Legpraktikusabb önöntözős dézsában nevelni, mert vízigényét így a legegyszerűbb pótolni.
Ha kiültetjük a kertbe a nyári időszakba, akkor félárnyékos helyről gondoskodjunk számára. Talajra nem érzékeny, de az agyagosabb talajokban fejlődik a legszebben.