2024. szeptember 23.
A bomló almák nemcsak kellemetlen szagokat és betegségeket okozhatnak a növények számára, hanem vonzzák a kártevőket is.
2023. december 28.
A téli időszakban sokaknak okozhatnak gondot a drága mezőgazdasági gépeikben megbúvó rágcsálók. A károkozásukat segít megelőzni egy ötletes eszköz.
2023. november 27.
Van egy házikerti gyümölcsösöm külterületen, közel 50 fával, ősszel vettem észre, hogy tele van apró lyukakkal a földje, mezei pocokra gyanakszom. Hogyan védekezhetek ellene, vagy vállalkozóval végeztessem el az irtási munkát?
2022. január 11.
Van néhány állati károsító, amelyek nem alszanak téli álmot és még a tél folyamán is folyamatosan táplálkoznak és okoznak ezzel jelentős károkat a gazdáknak. A raktári kártevők mellett a rágcsálók azok, amelyek kártételére gyakorlatilag az év szinte minden napján számítani lehet.
2020. november 26.
Már több ezren kitöltötték azt a kérdőívet a Sokk a rovar Facebook-oldalon, amelynek adataiból elkészítik az első magyar rágcsálótérképet. Az egerek és a patkányok nemcsak a ház körül okoznak kellemetlenséget, hanem veszélyes betegségeket is terjeszthetnek, és akár jelentős a gazdasági kárt is képesek okozni az agráriumban.
2020. február 5.
A mezei pocok elleni védekezés akkor hatékony, ha rendszerbe foglalva, előrejelzésre és megelőzésre alapozva hajtják végre.
2018. március 1.
Több mint 11 ezer erdei fülesbagoly telel az országban. A madarak valószínűleg komoly károktól mentesítik a mezőgazdászokat.
Ráadásul – sok más kultúrával ellentétben – a repce növényvédelmében nem a gyomok elleni küzdelem, hanem sokkal inkább a kórokozók és legfőképp az állati károsítók elleni védekezés sikeressége határozza meg az adott évben a gazdaságosságot. Ahogy a „növényvédős szleng” pl. a burgonyát és a napraforgót a „legbetegebb” növényként tartja számon,…
Lapszám:
2017. február - Extra 69.
Év:
2017
Hónap:
február
2017. január 30.
A pocok népesség alakulása némi aggodalomra adott okot, de ugyanez nem mondható el a hörcsögről.