2024. október 31.
A legtöbb kerttulajdonos bosszankodott már azon, hogy a drága mulcsnak lassan nyoma sem marad, rendszeresen pótolni kell. De vajon baj ez?
2024. október 10.
A már emberi fogyasztásra alkalmatlan gyümölcsben található szerves anyag remekül komposztálható, de néhány állat is szívesen csemegéz belőle.
2024. augusztus 28.
Előbb-utóbb minden kertben megjelennek a növényeken a betegségek. Ezek eltávolítása úgy, hogy ne fertőzzenek tovább, okozhat fejtörést.
2024. április 4.
Kávézaccból vagy használt teafűből nitrogén, kálium és foszfor, tojáshéjból kalcium… A szerves hulladék akár közvetlen tápanyagpótlásra is alkalmas.
2023. október 10.
Az istállótrágya, mint a szarvasmarhatrágya is valamennyi szerves anyag közül a legteljesebb értékű trágyaanyag. Hatása a talajra és a termelt növényekre egyaránt kiterjed, ennek következtében a talajszerkezet javul, a termésmennyiség pedig fokozódik.
2023. április 21.
A holtfa és a hozzá kötődő biológiai sokféleség kulcsszerepet játszik az erdőben zajló biológiai folyamatok fenntartásában
2023. február 21.
Barna erdőtalajokra jellemző folyamatok: humuszosodás, kilúgzás, agyagosodás, agyagvándorlás, agyagszétesés és a kovárványképződés. A humuszosodás mértékét a felszínre hulló lombanyag határozza meg.
2023. január 10.
Hozok most pár kreatív gondolatot, hogy mit tehetünk a vágott fenyővel ünnepek után, hogy haszna is legyen a ház körül!
2022. december 30.
A kerti lombot sokan elégetik, mások komposztálják, de van, aki otthagyja a gyepen, ágyásokban, mint talajtakarást. De vajon melyik az igazán jó megoldás?